Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance US Eski CEO’su: Stablecoin Düzenlemesi Doların Lehine Olabilir

Eski Binance.US CEO'su Brian Brooks net bir stablecoin düzenlemesinin ABD dolarına fayda sağlayacağını söyledi.
Binance US Eski CEO’su: Stablecoin Düzenlemesi Doların Lehine Olabilir
HABER GİRİŞ

Valor Capital Group ortağı Brian Brooks, bazı ABD’li milletvekilleri bunun finansal sistem ve ekonomi için zararlı olabileceğini iddia etse de, net stablecoin düzenlemelerinin ABD dolarına fayda sağlayacağını söyledi.

Binance’in ABD kolunun eski CEO’su ve eski bir ABD Para Birimi Denetçisi olan Brooks, Biden yönetiminin stablecoin’lere yönelik açık muhalefetinin fazla olmadığını belirtti. Brooks, “Keşke ABD hükümeti, doların sabit paraları düzenlenmiş bir şekilde desteklemesine izin veren bir çerçeve oluştursa, bu talep gelişirdi” açıklamasını yaptı.

Düzenlemenin küresel olarak doların benimsenmesi için iyi olacağını, ancak hükümetlerin istikrarlı madeni paraları baskılamasına izin verildiği sürece yeni sorunlar ortaya çıkacağını öne sürdü.

Brooks, yüksek enflasyon yaşayan ve ABD doları banka hesabı açmanın zor olabileceği ülkelerde stablecoin’lere yönelik dış talebi önemli bir etken olarak gösterdi.

Stablecoin talebinin, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin dolardan ayrılmaya çalıştığı bir zamanda doları tekrar alakalı hale getirmenin yolu olduğunu belirtti. Bunun önemli bir politika konusu olduğunu ve kriptodan ziyade ABD’nin finansal sistemini ilgilendirdiğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Brooks’un açıklamaları, sabit paraların, özellikle politika açısından, daha geniş sektördeki en sıcak konulardan biri olmaya devam ettiği bir zamanda geldi. Bu haftanın başlarında, ödeme devi PayPal kendi ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’ini piyasaya sürdü. Yeni stablecoin Ethereum ağı üzerinde oluşturuldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın