Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance, Ukraynalı Mülteciler için Kripto Kartı Sunuyor

Rusya savaşı nedeniyle Ukraynalı mülteciler Binance’ın kripto kartını kullanabilecek.
Binance, Ukraynalı Mülteciler için Kripto Kartı Sunuyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Ukrayna’dan gelen mültecilerin Binance Visa Card aracılığıyla kripto işlemleri yapmasına ve para almasına izin veren bir kripto kartı başlattı.

Borsa çeşitli kuruluşlarla, Ukrayna’dan gelen mültecilere Avrupa Ekonomik Alanı içinde para gönderip almaları ve satın almaları için bir yol sağlamak için çalıştığını duyurdu.

Kripto işlemlerine erişimin yanı sıra, yerel kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından doğrulanan kartın alıcıları, Binance’den Binance USD (BUSD) şeklinde finansal destek alacaklar. Kullanıcılar Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından önerilen bağış miktarı olan üç ay boyunca ayda 75 BUSD alacak.

Binance yöneticisi Helen Hai, kartın ticari bir ürün olmadığını belirterek, temel amacının bağış almak ve harcamak için işlevsel bir ödeme aracı sağlamak olduğunu söyledi.

Hai açıklamasında, dünyanın kripto paraların oynadığı önemli rolü gözlemlediğini ve Ukrayna’ya çok ihtiyaç duyulan insani yardımı sağlamada kilit rol oynadığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Binance yöneticisi, kartın kriptonun sadece bir işlem aracı olarak değil, aynı zamanda bir ödeme aracı olarak nasıl kullanılabileceğinin iyi bir örneği olduğunu da kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.