Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance Smart Chain Ethereum’a Karşı Yeni Zirvesine Ulaştı

Binance’ın yerel block zinciri BSC, yatırımcıların tercihi olmaya devam ediyor.
Binance Smart Chain Ethereum’a Karşı Yeni Zirvesine Ulaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Binance Exchange’in yerel blockchain’i olan Binance Smart Chain ( BSC ), artan popülaritesinin etkisiyle, Ethereum’a karşı zincir içi yeni bir ATH seviyesi kaydetti. BSC, Ethereum ağının artan gas ücretine karşı daha ucuz bir alternatif haline geldi ve ERC-20 tüccarlarının yanı sıra Defi tüccarları için de tercih edilen seçenek olarak öne çıkıyor. BSC’ye yönelik artan ilgi yeni zirvelerin kaydedilmesini sağladı.

BSC günlük Tx’lerin Ethereum Txs’ye en yüksek oranı yüzde 283 olarak görünüyor. Zincir üzerindeki BEP-20 tokenlerinin toplam piyasa değeri 15 milyar dolara ulaştı ve Binance Bridge’in günlük hacmi 10 milyon dolar seviyesinde. BSC’deki haftalık aktif adres sayısı Ethereum’un yüzde 56’sına ulaşmış durumda.

BSC, ETH’deki Yüksek Gas Ücretleri Nedeniyle Tercih Sebebi

BSC, ETH'deki Yüksek Gas Ücretleri Nedeniyle Tercih Sebebi

Birçok Defi protokolü ya platformlarını BSC’ye kaydırdı ya da kullanıcıların şimdilik Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretiyle başa çıkmalarına yardımcı olmak için BSC’ye bir köprü oluşturdu. Sonuç olarak, BSC şu anda ETH’deki işlemlerinin iki katından fazlasını gerçekleştiriyor.

BSC platformunda listelenen toplam Defi projesi sayısı 329’a yükselirken, bu defi protokollerinde kilitlenen fonların toplam değeri 13 milyar doları aştı. BSC’nin artan popülaritesi, aynı zamanda yerel jetonu Binance Coin’i (BNB) yeni zirvelere taşıdı. Ocak ayı sonunda 50 dolar seviyelerinde bulunan BNB, birkaç hafta içinde 340 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Ethereum ağının önündeki en büyük sıkıntı ölçeklenebilirlik sorunu olarak görülüyor Ancak mevcut gas ücreti sorunları şu anda BSC’ye milyonlarca değerde ticareti kazandırıyor. Teminat kanıtı tabanlı ETH 2.0 fikri, öncelikle Ethereum ağındaki artan ölçeklenebilirlik sorunundan kaynaklanıyor.

Yeni ETH 2.0, VISA ve MasterCard gibi merkezi ödeme işleme devleri kadar yüksek ölçeklenebilirlik vaat etse de, tam olarak devreye alınması için 2 yıla yakın zaman olduğu belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.