Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance’ın Filipinler’de Yasaklanması Talep Edildi

Güneydoğu Asya ülkesinde bir ticaret örgütü, Binance’ı promosyonlar nedeniyle yasaklanmasını istiyor.
Binance’ın Filipinler’de Yasaklanması Talep Edildi
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası çok sayıda ülkede milyonlarca kullanıcıya ticaret imkanı sağlıyor. Bu ülkelerden biri olan Filipinler’de borsanın yasaklanmasına yönelik bir mektup hükümete iletildi.

Yerel düşünce kuruluşu Infrawatch PH, Filipinler Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’na (DTI) bir mektup göndererek devlet kurumunu izinsiz promosyonlar için kripto borsası Binance’e karşı soruşturma başlatmaya çağırdı.

Mektupta borsanın kullanıcılarının sosyal medya platformlarında rastgele yayınlanan kayıtsız promosyonlarla hedef alındığına yer verildi. Infrawatch PH Düzenleyicisi Terry Ridon, borsa ülkede lisans olmadan sanal varlık servis sağlayıcı (VASP) işlevlerini yerine getirdiğinden Binance’ın Filipin düzenlemelerini göz ardı ettiğini söyledi.

Borsadan Yanıt: Düzenleyicilerle Uyumluyuz

Binance adına bir sözcü bu mektup sonrası açıklamalarda bulundu. Borsa olarak uyumluluk yasalarını ciddiye aldıklarını ve sektörde daha fazla güvenlik ve sürdürülebilirlik için düzenleyiciler, kanun uygulayıcılar ve sektör liderleriyle birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Ülkedeki düzenleyiciler ve paydaşlarla sürekli görüşmeler yaptıklarını belirten yetkili, “Amacımız, Filipinler’in giderek daha canlı Web3 ve blok zinciri ekosistemine katkıda bulunmak.” açıklamasında bulundu.

Binance yetkilisi ayrıca borsanın mevcut yasa ve düzenlemelere uyum içerisinde hareket ettiğini vurguladı. Borsa kullanıcılar için KYC doğrulamasını zorunlu tutuyor. Sözcü uyum çabalarına sürekli olarak yatırım yaptıklarını kaydetti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, daha önce burada bir brifinge katılmış ve borsanın Filipinler’de kritik lisansları güvence altına alma niyetinden bahsetmişti. Bu lisanslar arasında kripto borsalarını yasal olarak tanınmasına izin veren VASP kaydı ve Binance’in dijital para çıkarmasına izin veren e-para ihraççısı (EMI) kaydı yer alıyor.

Infrawatch PH geçtiğimiz ay Filipin merkez bankasına mektup yazmış ve kriptodaki çöküşüne atıfta bulunarak, Binance aleyhine dava açılması çağrısında bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu