Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance CEO’su Borsanın KYC Uygulamasının Arkasında Duruyor

Binance CEO’su CZ, borsanın zayıf KYC sistemlerine sahip olduğu iddialarına karşı çıktı. Detaylar şöyle...
Binance CEO’su Borsanın KYC Uygulamasının Arkasında Duruyor
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle borsanın sahip olduğu güvenlik katmanları büyük öneme sahip olmakta. Borsa son dönemde zayıf KYC sistemine sahip olmakla suçlanıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın zayıf bir ‘müşterinizi tanıyın’ (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) altyapısına sahip olduğu iddialarına karşı çıktı.

Geçtiğimiz günlerde kripto para borsasının kara parayı önlemek adına zayıf koruma sağladığını ve CZ’nin ekipten gelen tavsiyeleri görmezden geldiği öne sürülmüştü. CZ, borsanın KYC/AML sistemini mükemmelleştirmek için önemli miktarda zaman ve kaynak harcadığını söyleyerek raporun karşısında durdu.

‘En Fazla Lisans Binance’da’

Yaptırım listelerini kullanmadan bilgisayar korsanlarıyla savaşmak için çok zaman harcadıklarını belirten CZ, “Binance dünyadaki en fazla lisansa sahip. Lisanslar güven oluşturmak içindir,” diye konuştu.

CZ ayrıca Palau adası ülkesinin dijital kimlik oluşturma sürecinde, Binance’in KYC teknolojisini benimsemesini örnek gösterdi. Dijital kimlik çözümü, ürünün olgunluğunu ve kararlılığını kanıtlayan BNB zinciri tarafından desteklenen bir yapıdır.

Kripto para borsası ayrıca Binance Smart Chain üzerinde oluşturulan, Binance Account Bound’u duyurmuştu. Sistem ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya sunulacak ve yalnızca mobil uygulama üzerinden kullanılabilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%