Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Barclays’ın Kısıtlama Kararının Yanlış Anlaşılmadan Kaynaklandığını Açıkladı

Barclays, FCA’nin uyarıları sonrası banka ve kredi kartı işlemlerini durdurmuştu.
Binance, Barclays’ın Kısıtlama Kararının Yanlış Anlaşılmadan Kaynaklandığını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance borsasının kaldıraçlı işlemlerini kısıtlama kararı almıştı. Bu durum sonrası ülkedeki finans kurumları da kendi önlemlerini almaya başladı. Kısa süre önce Barclays, Binance borsasına yönelik kredi kartı ve banka kartı işlemlerini durdurma kararını almıştı.

Bu karar sonrası Binance borsasından açıklama geldi. Kripto para borsasından bir sözcü, Barclays’in olayların yanlış anladığını vurguladı ve k tek taraflı eylemde bulunmasının hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

Kısıtlamalar Spot Hizmetleri Kapsamıyor

Kısıtlamalar Spot Hizmetleri Kapsamıyor

Binance, FCA uyarısının özellikle Binance Markets’e atıfta bulunduğunu ve spot aracılığıyla sağlanan ürün ve hizmetler için geçerli olmadığının altını bir kez daha çizdi. Barclays’ın endişesini anladıklarını ve bunu gidermek için banka ile diyalog başlatabileceği belirtildi. Borsa yaptığı son açıklama ile konuyla ilgili netlik sağladığını kaydetti.

Binance borsası geçtiğimiz günlerde İngiltere ve Kanada’daki düzenleyiciler tarafından bir dizi yaptırıma tabi tutulmuştu. Son olarak Barclays, müşterilerinden, Binance’ta banka ya da kredi kartı ile işlem yapmamalarını istemişti.

Müşterileri halihazırda borsaya yatırmış oldukları paraları çekebiliyor. Borsa son dönemde ABD, İngiltere, Japonya ve Singapur’daki düzenleyicilerin hedefi haline gelmiş durumda. Binance bağımsız şirketler kurarak bu önlemlerden sıyrılmaya çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%