Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance’ın Bahreyn’deki Lisans Seviyesi Yükseltildi

Kripto para borsası ülkelerin düzenleyicileri ile uyum içinde çalışmak adına somut adımlar atıyor.
Binance’ın Bahreyn’deki Lisans Seviyesi Yükseltildi
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, daha fazla düzenleyici onay almak adına çalışmalar yürütüyor.

Bu faaliyetler kapsamında, borsa Bahreyn Merkez Bankası tarafından Kategori 4 lisansını aldı. Binance bu lisans sayesinde Orta Doğu ülkesindeki kullanıcılara daha geniş bir hizmet yelpazesi sunabileceğini belirtiyor.

Kripto para borsasına Bahreyn’de, Aralık ayında ön lisans , Mart ayında ise tam lisans verildi. Şirket lisans yükseltmesi ile ilgili açıklamasında, “Binance Bahreyn’in eksiksiz bir kripto varlık değişim hizmetleri yelpazesi sunmasına izin verecek” ifadelerin kullandı.

Borsa, ülkede tam Kategori 4 lisansına sahip ilk kripto servis sağlayıcısı olduğunu bildirdi.
Binance geçen yıl İngiltere, Japonya ve İsrail de dahil olmak üzere birçok ülkede düzenleyiciler tarafından incelemelere maruz kalmıştı.

Borsa Düzenleyicilerle Uyumlu Olmak İstiyor

Borsa o zamandan bu yana, uyumluluk tarafını güçlendirmek için daha önce düzenleyicilerde çalışmış kişileri işe alıyor.

GCM Yatırım Banner

Ortadoğu’daki operasyonlarını da hızlandıran Binance, Mart ayında Dubai’de sınırlı bir işletme ruhsatı aldı ve Nisan ayında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de komisyoncu bayi olarak faaliyet göstermek için geçici onay aldı.

Kripto para borsası geçtiğimiz günlerde Almanya’da lisans başvurusu yapacağı haberi ile gündeme gelmişti. Binance son veriler itibarıyla günlük işlem hacmi 14 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip ve dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın