Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BİM Rekabet Cezasının İadesi için Başvuru Yapacak

BİM Rekabet Kurulu'na yaptığı yargı başvurusunu geri çekerek, 718 milyon TL'lik cezanın 360 milyon TL'sinin iadesi için başvuru yapacağını açıkladı.
BİM Rekabet Cezasının İadesi için Başvuru Yapacak
HABER GİRİŞ

BİM Birleşik Mağazaları A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu’nun 28.10.2021 tarihli idari yargı süreci devam ederken yürürlüğe giren 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un yargı sürecinden feragat edilmesi kaydıyla 31.12.2022 tarihinden önce verilen Rekabet Kurulu cezalarını da kapsayacak şekilde yapılandırma imkanı verildiğini belirtti.

Bu kapsamda şirketin, 7440 sayılı Kanun kapsamında ilgili İdare’ye başvuru yapacağı ve istinaf aşamasında olan idari yargı sürecinden feragat edileceği söylendi.

Açıklamada, 2022 yılı içerisinde peşin ödenen yaklaşık 718 milyon TL’lik ceza tutarının mevzuata istinaden hesaplanan yaklaşık 360 milyon TL’sinin iade alınması için Vergi Dairesi Başkanlığı’na başvuru yapılacağı bildirildi.

BİM tarafından yatırımcılarına duyurulan açıklamada, söz konusu iadenin yapılmasıyla alınacak tutarın, şirketin mali tablolarına yansıtılacağı belirtildi.

BİM hisseleri (BIMAS), Çarşamba günü 158,9 liradan kapandı. Haftanın dördüncü işlem gününe 160,3 seviyesinden başladı. Saat 10.30’da yüzde 0,76 artışla 160 liradan işlem gören hisseler, seansın ilk dakikalarında 162,4’e kadar çıktı.

GCM Yatırım Banner

Piyasaların odağında bugün, saat 14.00’te açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı yer alıyor. Faiz kararı dolar, borsa ve altın olmak üzere tüm piyasalar üzerinde etkili olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.