Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BİM Hisselerinde Beklentiyi Karşılayan Bilanço Sonrası “AL” Tavsiyesi Korundu

BİM hisseleri %4 artan net kar sonrası ekside seyrediyor. Kurum analistleri şirket hissesine yönelik olumlu beklentilerini sürdürdü.
BİM Hisselerinde Beklentiyi Karşılayan Bilanço Sonrası “AL” Tavsiyesi Korundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM), 2021’in ikinci üç aylık döneminde net karını yıllık bazda %4 artırdı. 725 milyon TL açıklanan net kar piyasa beklentilerine yakın geldi.

İnfo Yatırım 91 TL hedef fiyatını ve al tavsiyesini koruduğunu açıkladı. Şirket hisseleri günü satıcılı geçirmesine karşın, haftayı %7’ye yakın artıda bitirmeye yöneldi.

BIMAS hisse senedi fiyatı saat 15.45’te %1,50 kayıpla işlem görüyor.
BİM Hisse Senedi %1,50 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

13 Ağustos işlemlerine 68,90 liradan başlayan hisseler, dün kapanışta 70,10 seviyesini gördü. hafta başından bu sabaha kadar kademeli bir yükseliş sergiledi. Perşembe günü öğleden sonra 71,40 liraya çıkarak, bu haftanın en yükseğini gördü.

Bugünkü işlemlerde kazancının bir kısmını verse de haftalık %6,89 oranında primli hareket ediyor. 221.132.027 TL hacme sahip olan BİM hisseleri, yatırımcısına son bir ayda %12, bir yılda %8 getiri sundu.

Deniz Yatırım ikinci çeyrek finansal sonuçları sonrasında hisselerin %32 getiri potansiyeli taşıdığını belirterek, 92,80 TL hedef fiyatı koruduklarını açıkladı. Al tavsiyesine de devam eden kurum analistleri, güçlü bilanço nedeniyle hisseleri beğenmeye devam ettiklerini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Ziraat Yatırım’dan “nötr” yorumu geldi. Yapı Kredi Yatırım ve Vakıf Yatırım da al tavsiyelerine devam ederken, hedef fiyatlar sırasıyla 86,00 ve 86,10 TL oldu.

İş Yatırım ise; “En çok önerilenler listemizde tutmaya devam ediyoruz: Sonuçların ardından hedef değerimizde hafif revizyon yapabiliriz, ancak şu aşamada 90TL hedef değerimize %28 getiri potansiyeli sunan hisse için AL tavsiyemizi yineliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.