Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates’in Yeni Favorisi Steven Pinker Kitabına Göre “Tarihteki En İyi Çağda Yaşıyoruz”

Ünlü milyarder Bill Gates, Harvard Üniversitesi Profesörü Steven Pinker’ın yeni kitabını öve öve bitiremedi. İşte “daha iyi bir dünyaya ilerliyoruz” görüşünü savunan kitap hakkındaki yorumları;
Bill Gates’in Yeni Favorisi Steven Pinker Kitabına Göre “Tarihteki En İyi Çağda Yaşıyoruz”

Harvard Üniversitesi Profesörü Steven Arthur Pinker’ın yeni kitabı, Bill Gates’in yeni favorisi oldu. Daha önce de birçok kitap kaleme alan ve eserleri New York Times’ın en çok satanlar listelerine giren Steven Pinker’ın geçtiğimiz ay yayımlanan Enlightenment Now’ı, Bill Gates tarafından övgü dolu sözlerle anıldı.

İşte ünlü milyarderin, içeriğiyle de epey ilgili çekici olan ve “daha iyi bir dünyaya doğru gidiyoruz” görüşünü savunan kitap hakkındaki yorumları;

Öncelikle Steven Pinker’ın adının Bill Gates gibi “daha iyi bir dünya” amacı taşıyan Mark Zuckerberg’in önerdiği kitaplar arasında geçtiğini belirtelim.

Mark Zuckerberg'in Önerdiği KitaplarHatta Mark Zuckerberg’in listesi arasında Steven Pinker’ın bir değil, The Blank Slate ve The Better Angels of Our Nature isimli iki kitabı bulunuyor. Kısacası; Steve Pinker teknoloji dünyasında epey sevilen bir isim ve gerek düşünceleri gerekse eserleriyle büyük yankı uyandırıyor.

Yeni kitabıyla da Bill Gates’in dikkatini çeken Pinker, eserinde içinde bulunduğumuz çağın insanlık tarihindeki en güvenli çağ olduğunu iddia ediyor.

Bill Gates Steven Pinker Kitabına Favorim DediVe görüşünü analizlere dayandırarak destekliyor. “Yıllardır okuduğum en iyi kitabın The Better Angels of Our Nature olduğunu söylerdim ama artık tercihimi Enlightenment Now’dan yana kullanıyorum” diyen Gates’in, düşüncelerini ve yazarla yaptığı söyleşiyi blogunda da paylaştığını görüyoruz.

Pinker’ın hem günümüz hem de gelecek için fazlasıyla olumlu bir tablo çizdiği kitapta, “tarihin en iyi döneminde yaşıyoruz” ana fikri savunuluyor.

Steven Pinker "Tarihteki En İyi Çağda Yaşıyoruz"Pinker’ın bu kadar olumlu düşünmesinin nedenlerine baktığımızdaysa karşımıza gerçekten de hak verilecek yaşanmışlıklar çıkıyor. Mesela; Pinker 1929 yılında ABD’de her gün 20 bin kişinin çalışırken öldüğünü belirterek bugün ise nüfusun o zamana kıyasla 3 kat fazla olduğunu ama görev başında ölenlerin rakamının 5 bine düştüğünü açıklamış.

İlaveten; yangında, uçak ya da araba kazasında ölme ihtimallerinin de geçmişe kıyasla % 90’ın üzerinde azaldığını söylemiş.

Bill Gates Steven Pinker'ın Yeni Kitabını Tüm Zamanların En Sevdiğim kİTABISteven Pinker kitabında, “en iyi çağda yaşıyoruz” düşüncesini desteklemek için yıldırım çarpması sonucu azalan ölüm oranlarını ve benzeri bilgileri paylaşmış.

Tüm bunlara ek olarak; halihazırda süren savaşlara ve çatışmalara rağmen şu anda bir dünya savaşı yaşanmasının çok düşük ihtimalli odluğunu belirtmiş. Neticede; IQ ortalamasının her yıl daha da arttığı ve benzeri bilgilerin bulunduğu bu “aşırı olumlu” kitap Bill Gates’in favorileri arasında yer almayı başarmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum