Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bill Gates, Web3 ve Kripto Yerine Yapay Zekaya Güveniyor

Microsoft’un kurucusu milyarder isim Bill Gates, kripto paralara ve ilgili teknolojilere mesafeli durmaya devam ediyor.
Bill Gates, Web3 ve Kripto Yerine Yapay Zekaya Güveniyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en zengin insanlarından biri ve teknoloji devi Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, Reddit üzerinde gerçekleştirilen bir oturuma katıldı ve açıklamalarda bulundu. Oturumda kendisine Web3 ve metaverse teknolojilerinin geleceğine dair sorular soruldu.

Gates, kripto ve Web3 teknolojisine soğuk olduğunu belirterek, en büyüğün yapay zeka olduğunu söyledi. Gates, Web3 ve metaverse gibi teknoloji trendleri üzerine çok fazla bahis yapılmamasını tavsiye etti.

Gates’in kripto karşıtı yorumlar geçmişi olduğu düşünülürse son açıklamaları sürpriz değil. Milyarder isim Haziran’da NFT ve kriptoların aptallık teorisine dayandığını söylemişti.

Geçmişte Gates kripto hakkında yaptığı yorumda, “Değerli çıktısı olan şeylere yatırım yapmayı seviyorum. Şirketlerin değeri, nasıl harika ürünler ürettiklerine bağlıdır. Kriptonun değeri, diğer yatırımlar gibi topluma katkıda bulunmamak için, başka birinin onun için ödeyeceğine karar verdiği şeydir.” ifadelerini kullanmıştı.

2018’de ise imkanı olması halinde Bitcoin’i açığa satacağını ifade etmişti. Bunun yanı sıra aşırı enerji kullanımı nedeniyle Bitcoin’e yönelik eleştirileri bulunuyor. Gates’in kripto karşıtı duruşuna rağmen, pek çok yatırımcı sektöre güvenmeyi sürdürüyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto sektörü geçen yıllar içerisinde pek çok ünlü isim tarafından sert eleştirilere maruz kalsa da, büyümeye devam ediyor. Kasım 2021’de marketin toplam değeri 3 trilyon dolara kadar çıkmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın