Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates Koronavirüs ile Alakalı Suçlanmaya Devam Ediyor

Peru’da bir mahkeme koronavirüsün tırmanmasından dolayı Bill Gates’i sorumlu tuttu.
Bill Gates Koronavirüs ile Alakalı Suçlanmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz yılın ilk aylarından bu yana dünya yeni bir salgın ile karşı karşıya kaldı. Çin’in Wuhan kentinde kendisini gösteren koronavirüs, kısa sürede dünyanın dört bir yanında etkisini göstermeye başladı. Virüs nedeniyle insanların yaşamlarında büyük değişiklikler yaşandı. Dünya genelinde virüse yakalanan kişi sayısı 91 milyonu geçmiş durumda ve hayatını kaybeden insanların sayısı 2 milyona yaklaşıyor.

Microsoft’un kurucusu ve ünlü milyarder Bill Gates, geçtiğimiz dönemde salgın ile ilgili yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmişti. Gates’in 2015 yılında dünyanın büyük bir salgın ile karşı karşıya kalacağına dair açıklamaları ise yeni komplo teorilerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Koronavirüsü Gates’in yarattığına ve yaydığına dair pek çok komplo teorisi daha önce ortaya atılmıştı. Milyarder iş insanı salgının kontrol altına alınması için daha önce aşı çalışmalarına yönelik yatırımlar ile adından söz ettirmişti. Bu gelişmelerin sonrasında Gates’e yeni bir suçlama yöneltildi. Peru’da bir mahkeme, virüsün yayılmasından dolayı Bill Gates, Rockefeller ailesi ve Soros’u suçladı.

Bill Gates’e Yeni Suçlama

Bill Gates’e Yeni Suçlama

Koronavirüs ile alakalı en çok konuşulan isimlerden biri olan Bill Gates’e yönelik yeni bir suçlama yapıldı. Peru’da bir mahkeme koronavirüsün bu derece tehlikeli hale gelmesinden dolayı Bill Gates’i sorumlu tuttu. Gates ile beraber George Soros ve Rockefeller ailesinin de hatalarının olduğuna yer verildi.

Mahkemenin metninde, “Bill Gates, Soros, Rockefeller gibi yeni dünya düzeninin yaratıcıları dışında hiçbir dünya hükümeti, gerçek ve tüzel kişiler bu salgının öngörülebilir nitelikte olduğunu iddia edemez.” ifadeleri kullanıldı. Soruşturmanın medyada geniş yer bulması sonrası mahkeme yeni bir inceleme başlattı ve bu kararı imzalayan yargıçlara ön soruşturma açtı. Gates ve diğer iş insanlarını suçlayan bu metin ülkede büyük tepki çekti.

Gates’e yöneltilen komplo teorilerinin odağında ise eşi Melinda Gates ile kurduğu vakıf aracılığı ile yaptıkları aşı ittifakı bulunuyor. Sosyal medyada sıkça dillendirilen başlıca komplo teorisi ise Gates’in aşıların içerisine çip yerleştirerek insanları takip edeceği yönünde oluyor. ABD’de bir araştırma, yetişkin insanların yüzde 28’inin bu teoriye inandığını ortaya koyuyor.

Gates konu ile alakalı açıklamasında, “Bir bakıma, bu komplo teorisini komik bir şey olarak görmek istemeniz çok tuhaf ama gerçekten komik bir şey değil” ifadelerini kullandı. Bill Gates’e yönelik komplo teorilerinin bu kadar yaygın olmasının bir diğer nedeni ise aşı çalışmalarına olan ilgisi gösteriliyor. Bilim insanları bu teorilere inananlar için aşıların içerisinde çip takılması gibi bir olasılığın mümkün olmadığını belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum