Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates Aşı Yatırımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Microsoft’un kurucusu ve hayırsever insan Bill Gates, aşı yatırımlarına dair yeni açıklamalar yaptı.
Bill Gates Aşı Yatırımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Tüm dünyada ağır hasar yaratan Corona virüsüne karşı aşı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Pek çok sağlık kuruluşu ve ilaç firmaları salgına çare olacak ilaç ve aşı çalışmalarına hız vermiş durumda. Hızla yayılan virüs nedeniyle dünya genelinde enfekte olan insan sayısı 1 milyon rakamını aştı.

Bu sayının hızla artması bekleniyor. Dolayısıyla aşının uygulanmaya konması her geçen gün daha önemli hale gelmekte. Bu çalışmalara dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates’in de ilgisiz kalmadığını söyleyebiliriz.

Microsoft’un kurucusu ve hayırsever insan Bill Gates, geçtiğimiz günlerde Corona virüsüne karşı önemli açıklamalarda bulunmuştu. Gates son olarak katıldığı bir etkinlikte aşı çalışmalarına dair yeni bilgilendirmelerde bulundu. Ünlü hayırsever kurucusu olduğu Gates Vakfı’nın yeni aşı adaylarını belirlediği ve üretim yapılacak fabrikalara finansman desteği yapacağını belirtti.

Gates Vakfı’ndan Aşıya Büyük Yatırım

Gates Vakfı'ndan Aşıya Büyük Yatırım

Ünlü milyarder aşı çalışmaları için fabrika kurulumuna büyük yatırımlar yapacağını açıkladı. Bugüne kadar yedi adet aşıyı belirlediklerini söyleyen Gates, bu aşıların üretileceği fabrikalar için harekete geçiyor. Vakıf olarak hükümetlerden çok daha hızlı hareket edebileceklerini ifade eden Gates, “Vakfımızın bulaşıcı hastalıklarda derin bir uzmanlık alanı var. Salgını düşünerek aşı için hazırlıklı olmak adına bazı şeyleri finanse ettik.” diye konuştu.

Pek çok aşı adayı olduğunu ve bunlar arasından 7 tanesini seçtiklerine dikkat çeken Gates, “En fazla ikisini seçecek olsak da, fabrikaların hepsini yedi tanesi için finanse edeceğiz, bu yüzden seri olarak ‘hangi aşının işe yaradığını’ söyleyeceğiz. Aşıların geliştirme sürecinin yaklaşık 18 ay zaman alacağını düşünüyoruz. Aşı bulunması için en hızlı yöntemleri uyguluyoruz.” açıklamasını yaptı. COVID-19’un ABD’deki yükselişine de değinen Gates, bu sürecin 10 haftayı bulabileceğine dikkat çekti.

İzolasyon kurallarına tam olarak uyulması gerektiğini söyleyen Gates, normal iş yaşamına dönülmesinin zaman alacağını ifade etti. Bill Gates’in eşi Melinda Gates Corona virüsü ile mücadeleye destek amacıyla 100 milyon dolar bağış yapacak. Vakıf ise insanlara evlerinde kendilerine test yapmaları için kit gönderecek. ABD’de bugün itibarıyla salgından dolayı 6 binden fazla insan hayatını kaybetti. Önümüzdeki günlerde bu sayıda büyük artış yaşanacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum