Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates Akıllı Şehir Kurmak İçin Kolları Sıvadı

Microsoft’un kurucusu Bill Gates akıllı şehir kurmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde…

Dünyanın en zengin insanlarının başında gelen Bill Gates, büyük yankı uyandıracak bir işe hazırlanıyor. Ünlü zengin, akıllı şehir kurmak için ABD’nin Arizona eyaletinde büyük bir arazi satın aldı. Tasarladığı plan için milyon dolarları gözden çıkaran Bill Gates’in, kuracağı akıllı şehir ile tüm dünyaya adından söz ettireceğini söyleyebiliriz.

Bill Gates’in kurmayı planladığı akıllı şehir için düşünülenler akıllara durgunluk verecek cinsten. Arizona eyaletinde yapılması planlanan bu proje için 25 bin dönümlük arazi Bill Gates tarafından satın alınmış durumda. Ünlü zengin böylesine büyük bir araziye sahip olmak için 80 milyon dolar parayı gözden çıkarmış durumda.

Akıllı Şehir Proje Planları ile Dikkat Çekiyor

Bill Gates’in planlarına göre kuracağı akıllı şehirde, olması gereken her şeye fazlasıyla yer verilmiş görünüyor. 3.800 dönümlük bir alan için sadece ofis ve ticari alanların ayrıldığı şehirde yaklaşık olarak 80 bin insan yaşayabilecek. En son teknolojiyle donatılacak olan akıllı şehrin dünyada eşi benzeri görülmemiş bir çehreye sahip olacağını söyleyebiliriz.

Şehir Las Vegas’tan Esintilere Sahip Olacak

Bill Gates’in sahibi olduğu yatırım firması Belmont Partners tarafından yapılan açıklamada şehrin adının büyük ihtimalle Belmont olacağı belirtildi. Sürücüsüz otomobiller için tasarlanmış özel yollar ve son teknoloji ile donatılması planlanan Belmont isimli şehrin, yaşam için duyulan tüm ihtiyaçlara en üst düzeyde karşılık vermesi planlanıyor.

Aşağıdaki videodan Bill Gates’in Arizona’da akıllı şehir için satın aldığı devasa büyüklükteki arazinin görüntülerine ulaşabilirsiniz. Son derece kurak olduğu görülen arazinin, üzerine şehir kurulduğu zaman bambaşka bir görüntüye sahip olacağını söyleyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle