Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates’ten Afrika’daki Açlık Sorunu için ‘Süper İnek’ Projesi Geliyor!

Dünyanın en zengin iş adamlarından Bill Gates, Afrika’nın açlık sorunu için harekete geçti. Detaylar haberimizde…
Bill Gates’ten Afrika’daki Açlık Sorunu için ‘Süper İnek’ Projesi Geliyor!

Microsoft’un kurucusu milyarder iş adamı Bill Gates, yeni bir yardım kampanyası ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Bill Gates, Afrika’nın yıllardır süregelen açlık sorununa çare olmak için kolları sıvamış durumda.

Afrika bölgesinde açlığın temel sebebi olarak tarım ve hayvancılığın çok geri kaldığını gösterebiliriz. Bu bölgenin hayvanları son derece verimsiz olmakta ve süt üretimi olumsuz anlamda doğrudan etkilenmektedir.

‘Süper İnek’ Projesi Afrika’yı Kalkındırabilir!

Gates’in planladığı proje ile Afrika’da tarım ve hayvancılık alanında büyük bir atılım gerçekleşebilir. En önemlisi orada açlıkla mücadele eden milyonlarca insanın derdine çözüm bulacak gibi görünüyor.

Milyarder iş adamı Bill Gates, İngiliz ineklerinin DNA’larından yararlanarak Afrika’daki hayvanların verimliliğini arttırmayı amaçlıyor.  Yüksek süt verimliliği ile bilinen İngiliz ineklerinin DNA‘sı ile Afrika’daki hayvanların genetiği oynanmış olacak. Bu sayede günce en fazla 2 litre süt veren hayvanların 5-6 kat daha fazla süt verebilmesi planlanıyor.

Proje için 40 Milyon Dolar Ayrıldı

Bill Gates’in Afrika’nın yıllardır süren açlık sorununa çare olacak bu yatırım için ilk etapta 40 milyon doları gözden çıkardığı belirtiliyor. Bill Gates’in yardım projeleri bununla sınırlı kalmıyor. Eşi ile beraber kurmuş olduğu Bill & Melinda Gates Vakfı’nın, bu projenin dışında çeşitli yardım fonları ile destek verdiği biliniyor.

Dünyanın sayılı zenginlerinin sahip olduğu servetleri bu gibi yararlı projeler için de kullanması çok sevindirici bir gelişme görülüyor. Bill Gates’in yıllardır sadece Afrika’da değil tüm dünyada yaşanan açlık ve sağlık sorunlarına karşı büyük bir mücadele örneği sergilediği biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum