Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates, Abraaj’ın 200 Milyon Dolarlık Kaynağı Nasıl Kullandığını İnceleyecek!

2002 yılında Arif Naqvi tarafından kurulan The Abraaj Group’a 200 milyon dolarlık suçlama yapıldı. Ve şirkete yatırım yapanlar arasında Bill Gates de vardı. İşte detaylar;
Bill Gates, Abraaj’ın 200 Milyon Dolarlık Kaynağı Nasıl Kullandığını İnceleyecek!

Dubai merkezli Abraaj’ın sağlık fonuna yatırım yapan şirketle, 200 milyon dolarlık kaynağın kullanılmadığını iddia ediyor.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre Abraaj; Dünya Bankası’nın Uluslararası Finans Şirketi (IFC), CDC Grup, Proparco Group ile Bill ve Melinda Gates Vakfı kaynakların nasıl kullanıldığını inceletecek. The Ankura Consulting Group’a verilen inceleme görevi sonunda gerçekler ortaya çıkacak.

Abraaj’ın yatırımcılardan topladığı 200 milyon dolarlık kaynağı sağlık alanında kullanmadığı iddiaları manşetlere yerleşti.

Abraaj 200 Milyon Dolarlık Yatırımı Nerede KullandıKaldı ki söz konusu yatırımcıların arasında geçtiğimiz aylarda bilinmeyen bir yardım kuruluşuna 5 milyar dolarlık bağış yapan Bill Gates’in de yer alması, olayı daha ilgi çekici hale getirdi.

2002 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede yükselen The Abraaj Group ise suçlamaları reddetti.

The Abraaj Group Yatırımları Nerelerde KullandıAyrıca şirketten bazı yatırımların ülkelerdeki politik belirsizlikten dolayı hızlıca yapıldığı ifade edilerek, Abraaj’ın yatırımcılarıyla sürekli iletişim halinde olduğu ve onları bilgilendirdiği belirtildi. Öte yandan; 14 milyar doları yöneten Abraaj Group, Türkiye’de de epey aktif.

2008 yılından bu yana 15’e yakın şirkete yatırım yapan Abraaj, birçok şirkete ortak oldu.

Yatırımcıların Parası Sağlık Alanında Harcanmadı mı?Örneğin; Hepsiburada’ya % 25, Fibabbanka’ya ise % 9.95 oranında hisse yatırımı yaptı. Ayrıca Abraaj’ın Acıbadem Hastaneleri, Acıbadem Sigorta, catering şirketi APlus, Acıbadem Proje Yönetimi, Numarine, BLG, Republika, KFC, Netlog ve Yüce Medikal gibi şirketlere de yatırım yaptığı biliniyor.

Fakat kuruluşundan sonraki 10 yıl içinde sermayesini neredeyse % 200 oranında arttıran şirketin, 200 milyon dolarlık kaynağı kullanıp kullanmadığı ya da nerede kullandığı ise henüz bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum