Yatırım yapmaya başla!

Bilim İnsanlarına Göre 10 Yıl İçerisinde Seks Robotları Devrim Yaratacaklar!

Çılgın bir bilim kurgu filminin senaryosundan fırlamış bir replik gibi görünse de bilim insanlarına göre seks robotları 10 yıl içerisinde devrim yaratacaklar! İşte konuyla ilgili bütün detaylar haberimizde;
Bilim İnsanlarına Göre 10 Yıl İçerisinde Seks Robotları Devrim Yaratacaklar!

Bilim kurgu dizi veya filmlerinde görmüş olduğumuz yapay zeka robotları, günümüz dünyasında yerlerini almaya başladılar. Hemen hemen her alana uygun olarak üretilen bu “zeki” robotlar, cinsel hayata da dahil oluyorlar. Peki, bu durum hayatı nasıl etkileyecek?

Yalnızların en yakın arkadaşları haline gelecek olan gerçekçi seks robotlarının üretimine başlandı. Hatta yavaş yavaş vitrinlerdeki yerlerini almaya başlayan seks robotları, bilime göre 10 yıl içerisinde toplumsal bir reform yaratacaklar! Yani Westworld dizisindeki dünya tamamıyla gerçek olabilir!

Bilim kurgu filmleri gerçeğe dönüşmeye başladı. Git gide daha da insanlaştırılan makineler dünyasına şimdi de yapay zekaya sahip gerçekçi seks robotları eklendi!

Seks Robotları Piyasaya Çıkıyor!

Özellikle de toplumdan dışlanmış ya da yalnızlık çeken bireylerin “dertlerine deva” olabilmesi için tasarlanan bu robotlar seks güdüsüne sahip olarak karşımıza çıkacaklar.

Yalnız Bireylerin Dertlerine Deva Olacaklar!

Politik ve sosyolojik açıdan tartışmalara konu edinen seks robotları, dünya çapında ünlü üniversitelerin profesörleri tarafından ciddi boyutlara ulaşan uyarılar yayınlanmasına da neden oldular.

Politik ve Sosyolojik Açıdan Tartışmalara Konu Oldular!

İngiltere’deki Sheffield Üniversitesi profesörü Noel Sharkey ve Hollanda Delf Teknik Üniversitesi profesörü Aimee van Wynsberghe; bu robotların yalnızlık çeken bireyleri daha da yalnızlaştıracakları belirtiliyor.

Sosyal İnsanları Asosyalleştirebilirler!

Hatta sosyal insanları bile asosyal hale getirebileceğini söylenen gerçekçi seks robotlarının üretimini dünya çapında şimdilik 5 şirket üstlenmiş durumda.

Dünyada 5 Şirket Seks Robotu Üretiyor

4.000 dolar ila 12.000 dolar arasında değişen fiyat etiketleriyle satışa sunulmaya başlanan bu robotların genellikle erkekler tarafından satın alındığı dile getiriliyor.

Fiyatları 4 Bin Dolardan Başlıyor

Dünya çapında bazı psikologların, samimiyet ve empati gibi sahip olduğumuz duyguları azalmasına neden olmalarından endişelendikleri seks robotları, 10 yıl içerisinde toplumda oldukça önemli bir yere sahip olabilirler.

Ayrıca şiddet başta olmak üzere bastırılmış çeşitli duyguların da bu uygulama ile birlikte daha sık görülmesinden de endişeleniliyor. Peki, siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum