Yatırım yapmaya başla!

Bilgisayar ve Konsol Oyunları Gelecekte Sadece Dijital Ortamda Satılabilir!

Amerika’nın önde gelen analistleri, kutu ile satışa sunulan oyunların, gelecek dönemde devrinin kapanacağını belirtti. İşte detaylar.
Bilgisayar ve Konsol Oyunları Gelecekte Sadece Dijital Ortamda Satılabilir!

Bilindiği üzere oyun pazarı dünya genelinde çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Milyonlarca oyun tutkunu, çeşitli yollarla meraklısı olduğu ürünleri satın alıyor. Geçtiğimiz yıllarda bilgisayar ve konsolda oynamak istediğimiz oyunları, dışarıdan kutulu olarak alıyor ve oynama imkanı buluyorduk.

Ancak son dönemde internetin yaygınlaşmasıyla beraber çevrimiçi oyun platformları hayatımıza girmeye başladı. Başta Steam, Origin ve Uplay gibi platformlar, oyunları internet üzerinden ücreti dahilinde satışa çıkarıyor ve kullanıcılar bilgisayarına indiriyorlar. Oyuncuların büyük çoğunluğu artık söz konusu platformlardan alışverişlerini gerçekleştiriyorlar.

Analistler: Kutulu Oyunların Sonu Yaklaştı

Kutulu Oyunların Sonu Yaklaştı

Amerika’da bir yatırım bankasında analist olarak görev yapan Michael J. Olson ve Yung Kim, oyun dünyasının geleceği ile ilgili önemli tespitlerde bulundu. Analistler yaptığı açıklamada 2022 yılından itibaren kutulu oyun devrinin tamamen kapanacağını belirtiyorlar.

Kutuyla satılan oyunların, şirketlere ek maliyet getirdiğine değinen analistler, dijital oyun hizmeti veren Steam, Origin gibi platformların pazarın büyük bölümünü domine ettiğine dikkat çekiyorlar.

Oyunların Devasa Boyutu Soru İşareti

Oyunların Devasa Boyutu Soru İşareti

Analistlerin öngörülerinin gerçekleşme ihtimali yüksek görünse de özellikle son yıllarda çıkan yeni oyunların devasa boyutları soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Dünya genelinde internet hızlarının bölgelere göre değiştiğini düşününce, yüksek boyuta sahip oyunları çevrimiçi servislerden indirmek kullanıcılar için sıkıntı doğurabilir.

Tabi 4 yıl sonra internet hızlarında ne gibi değişimler gerçekleşir bilemiyoruz. Ancak dünya genelinde oyunların büyük kısmının dijital servisler aracılığı ile dağıtılacağı kesin. Tabi yine de eskisi kadar çok olmasa da kutu ile oyunların satışları da ekseriyetle yapılacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum