Yatırım yapmaya başla!

Bilgisayar Bağımlısı Genç Yemeğe Çağıran Babasını Bıçaklayarak Öldürdü!

Avustralya’nın Sidney kentinde 22 yaşındaki Daniel Chapman isimli genç, bilgisayar oyunu oynadığı esnada, yemek yemesi için çağıran babasının katili oldu.
Bilgisayar Bağımlısı Genç Yemeğe Çağıran Babasını Bıçaklayarak Öldürdü!

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber bilgisayarlar hayatımızda her geçen gün daha fazla yer almaya devam ediyor. Bu durum dünya genelinde milyonlarca kişi üzerinde olumsuz etkileri beraberinde getiriyor. Özellikle bilgisayar oyunlarına bağımlı hale gelen pek çok kişi, sosyal hayatından adeta soyutlanıyor.

Son olarak yaşanan olay ise bilgisayar bağımlılığının kimi kişilerde ne derece tehlikeli boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. Avustralya’nın Sidney kentinde yaşayan bir genç, babasını yemeğe çağırdığı sırada bıçaklayarak öldürdü. Yaşanan olay Avustralya’da büyük ses getirdi.

Avustralya’da Kan Donduran Cinayet

Avustralya’da Kan Donduran Cinayet

Bilgisayar başında oyun oynayan 22 yaşındaki Daniel Chapman adındaki genç, babası tarafından yemeğe gelmesi için çağırıldı. Ancak genç, oyun oyun oynadığını belirterek yemeğe gelemeyeceğini söyledi. Bu cevaba sinirlenen baba ise oğluna tepki gösterdi ve yaşamak için başka bir yer bulmasını söyledi. Devamında ise internetini kapattı.

Sinir katsayısı artan baba oğlunun odasına tekrar girerek bilgisayarının kablolarını sökmeye başladı. Bu durum karşısında sinir harbi yaşayan genç ise yatağında bulunan avcı bıçağını çıkardı ve babasını bıçakladı. Baba acil servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı.

Günde 20 Saat Oyun Oynuyordu

Günde 20 Saat Oyun Oynuyordu

Daniel Chapman’in bilgisayar bağımlısı olduğu ve günde 20 saat bilgisayar oynadığı ortaya çıktı. Zanlı oğul geçtiğimiz günlerde hakim karşısına çıkarken, duruşmada söz alan psikiyatrist, Chapman’ın otizm spektrum bozukluğu olduğunu ve olay yaşanmadan 2 hafta önce antidepresan ilacını bıraktığını ifade etti.

Daniel Chapman’ın avukatı olan Greg Smith ise yaptığı açıklamada “O korkunç bir şey yaptı. Babasını öldürmeyi istememişti. Ne yaptığının şu anda farkına varıyor ve bu yüzden hapiste suçluluk çekiyor” ifadelerine yer verdi. Bilgisayar bağımlısı olan ve yaşadığı cinnet ile babasını öldüren Daniel Chapman’in adam öldürme suçundan 17 Kasım tarihinde hüküm giymesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum