Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bilgin: Deprem Bölgesinde 20 Bini Aşkın Kişiye İstihdam Sağladık

Deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırmak için yapılanları sıralayan Bakan Bilgin, 'Toplum Yararına Program' kapsamındaki gelişmeleri paylaştı.
Bilgin: Deprem Bölgesinde 20 Bini Aşkın Kişiye İstihdam Sağladık
Son Güncelleme: 
Yorum

Deprem felaketinin üçüncü haftasında, depremzedelerin yaralarını sarmak için bakanlardan açıklamalar birbiri ardına geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, afetzedelerin kamusal ihtiyaçlarını karşılamak adına Toplum Yararına Programı için ayrılan bütçeyi açıkladı.

Bakan Bilgin, deprem bölgesine tahsis edilen miktarın 1,5 milyar lira olduğunu aktardı. Depremin etkilediği toplam 11 ilde, 20 bin 700 kişilik istihdam sağlandığını söyledi.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarını paylaşan Bilgin’in ifadesi şöyle oldu:

Vedat Bilgin Twitter Açıklama
Kaynak: Twitter

Kahramanmaraş, Hatay, Diyarbakır, Adana, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye ve Elazığ için depremin ikinci haftasında ulusal ve uluslararası kanallarda gerçekleştirilen ortak canlı yayında “Türkiye Tek Yürek” kampanyası düzenlenmişti.

Kampanyada, 115,1 milyar TL bağış toplanmış, kampanya öncesinde ise depremin meydana geldiği ilk günden itibaren dünya genelinde yardımlar Türkiye’ye gönderilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremden sonraki hafta yapılan Kabine Toplantısı’nda 135 milyon 589 bin liralık yardım topladıklarını açıklamıştı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu