Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BigChefs Talep Topluyor! Uzmandan Kritik Değerlendirme

Restoran zinciri olan BigChefs’in talep toplama süreci yarın sona erecek. Uzman, şirketin sahip olduğu potansiyelleri değerlendirdi. İşte detaylar;
BigChefs Talep Topluyor! Uzmandan Kritik Değerlendirme
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da aşağı yönlü geri çekilmeler hakim olurken yatırımcıların ilgisi halka arzlara kaydı. Yatırımcılar seçim belirsizliğinden dolayı alıcı pozisyona geçmeyerek daha az riskli olduğunu düşündükleri halka arzlara yöneliyor. Halka arz edilen şirketlere gelen rekor talepler ilginin ne düzeyde olduğunu kanıtlıyor.

Ekonomi Ekranı’nda açıklamalarda bulunan Tacirler Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Aşçıoğlu, Büyük Şefler’in halka arzını değerlendirdi. Şirketin iyi bir restoran zinciri olduğunu, bazı insanların küçümsediğini, ancak Büyük Şefler’in dev bir şirket olduğunu söyledi.

BigChefs Talep Topluyor! Uzmandan Kritik DeğerlendirmeKaynak: Paratic Haber

“Üç Öğünde Servis Yapabiliyor”

2020 pandemi sonrası ve 2022’de şirketin cirosunun katlanarak arttığını, sektör gereği nakit para girişinin olmasının da kritik olduğunun altını çizdi. Küresel çapta pandemi sürecinin ardından restoranların çok büyük bir gelişim gösterdiğini, BigChefs’in üç öğünde de servis yapabilen Türkiye’nin en büyük restoran zinciri olduğunu ifade etti.

Sadece Türkiye’de değil birçok ülkede de faaliyet gösteren şirketin toplam 100 tane mağazasının olduğunu, bunların 48’inin kendisine ait 52’sinin franchising olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

“Döviz Yaratma Potansiyeli”

Şirketin temel hedefinin yurt dışında büyümek olduğunu, bu çerçevede cirosunun büyük kısmını döviz olarak elde edebileceğini aktardı.

BigChefs’in FAVÖK’ünün 2023 yılında yüzde 100’den daha fazla büyüyebileceğini, şirketin avantajlarından birinin hizmet sunduğu ürünlerdeki fiyattan dolayı herkese hitap etmesi olduğunu paylaştı.

Şirketin döviz yaratma potansiyelinden dolayı geleceğine yatırım yapılabilecek bir yapıya sahip olduğunu ifade etti.

Aşçıoğlu, şirketin izahnamesindeki finansal verileri incelediğini, rakamlara göre 2023’te güzel bir performans göstereceğini belirtti. Şirketin açıkladığı 2023 yılında ziyaretçi artış tahmininin muhtemelen gerçekleşeceğini, bunun ciro ve net kara yansıyacağını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.