Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden’dan Enflasyon Açıklaması: Aralıksız Düşüyor Daha da İnecek

Başkan Joe Biden, ABD’de ciddi bir istihdam ortamı yarattıklarını söylerken enflasyonun daha da düşeceğini vurguladı. İşte detaylar;
Biden’dan Enflasyon Açıklaması: Aralıksız Düşüyor Daha da İnecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, The Wall Street Journal’da kaleme aldığı yazıda ülke ekonomisini ve enflasyon verilerini değerlendirdi. Biden, Başkan olduğu günden beri toplamda 13 milyonun üzerinde istihdam yarattıklarını, sadece 2022’de bu rakamın 339 bin olduğunu belirtti.

İşsizlik oranının yüzde 4 ile 16 ay boyunca düşük kaldığını, ABD’nin büyük ekonomilerin arasında en güçlüsü olduğunu aktardı. Geçen yıl ABD’deki vatandaşların maliyetlerini azaltmak için tarihi adımlar attıklarını hatırlattı.

“10 Aydır Aralıksız Düşüyor”

Biden, yıllık enflasyon oranının 10 aydır aralıksız düştüğünü, rakamların İngiltere ve Avrupa’dakinden daha az seviyede olduğunu vurguladı. Fakat bu konudaki işlerinin bitmediğini, enflasyonun tedarik zincirinin çözülmesi ve kiraların ılımlı hale gelmesiyle ailelere daha fazla nefes alma alanı yaratacağını paylaştı.

Risklere her zaman dikkat verilmesi ve onlara karşı önlemler alınması gerektiğini savunan ABD Başkanı, küresel enerji piyasalarındaki problemlerin ekonomiye neler yapabileceğini gördüklerini anımsattı. Bu kapsamda temiz enerji ve enerji güvenliği konusunda yatırımların acilen hayata geçirilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

“Vergi Reformları için Baskı Yapacağız”

Biden, sanayiyi daha rekabetçi ve dayanıklı hale getirmek için çabalayacaklarını ifade etti. Çocuklu aileler ve düşük gelirli Amerikalıların daha fazla nefes almalarını sağlarken büyük şirketlerden sağlanan gelirleri yükselterek açığı azaltan vergi reformları için baskı yapmaya devam edeceklerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.