Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden, Ukrayna’ya Askeri Yardımı Kolaylaştıracak Tasarıyı İmzaladı

ABD Başkanı Biden, imzaladığı yasa tasarısı ile Ukrayna’ya askeri ekipman yardımı yapmanın daha kolay olmasını sağlayacak. Detaylar şöyle…
Biden, Ukrayna’ya Askeri Yardımı Kolaylaştıracak Tasarıyı İmzaladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

24 Şubat’ta başlayan savaştan bu yana Ukrayna’ya sayısız destek yapan ABD’den yeni bir hamle daha geldi. Kaynakların aktardığı bilgiye göre ABD Başkanı Joe Biden, ABD’nin Ukrayna’ya askeri yardımını kolaylaştırmayı amaçlayan yasa tasarısını imzaladı.

2022 Ukrayna Demokrasi Savunma Borç Kiralama Yasası’nın imzalamasının, ABD’nin Rusya’nın işgalinden etkilenen Ukraynalı müttefiklere askeri teçhizat sağlamasını kolaylaştıracağı belirtildi.

Biden’ın mevcut durumda askeri ekipmanı ödünç verme veya kiralama yetkisi olduğu ancak imzaladığı mevzuatla bu işlemin daha da kolay hale geleceği bildirildi.

Buna göre Ukrayna, ABD silahlarının ve diğer güvenlik yardımlarının kolaylaştırılmış transferlerini talep edebilecek. ABD, Ukrayna’dan bu malzemelerin daha sonraki bir tarihte değiştireceğine veya geri ödeyeceğine dair garanti alacak.

Bu arada Biden sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, düşük gelirli aileler için ucuz internet kullanımına yönelik açıklama yaptı.

GCM Yatırım Banner

“Yüksek hızlı internet bir lüks değildir. Bu bir zorunluluktur. Ama bugün, çok fazla aile bunu karşılayamaz. Bu nedenle, Kasım ayında İki Taraflı Altyapı Yasasını geçtiğimizde, Uygun Fiyatlı Bağlantı Programı adı verilen bir şey oluşturduk.” dedi.

Hane gelirinin federal yoksulluk düzeyinin altında olması durumunda, uygun fiyatlı bağlantı programına hak kazanılacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.