Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden: Trump ve Destekçileri Demokrasiyi Tehdit Ediyor

ABD Başkanı Biden, 10 hafta sonra yapılacak olan ara seçimler öncesinde yaptığı konuşmada, halkı demokrasiyi korumak için birlik olmaya çağırdı.
Biden: Trump ve Destekçileri Demokrasiyi Tehdit Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Başkanı Joe Biden, Philedelphia kentindeki Bağımsızlık Salonu’nda seçmenlere seslendi. 8 Kasım 2022 tarihinde yapılacak ara seçim öncesinde konuşma yapan Biden, uzun zamandır Amerikan demokrasisin garanti altına alındığına dair kendilerini rahatlattıklarını söyledi.

Ancak durumun böyle olmadığını, temelde demokrasiyi savunmak zorunda olduklarını ve bunun için herkesin ayağa kalkması gerektiğini dile getirdi.

Yaklaşık iki buçuk ay sonra sandık başına gidecek olan Amerikalıları, eski başkan Donald Trump’ın siyasetini yürüten Cumhuriyetçi adayları reddetmeye davet etti.

Ara seçimleri “ulusun ruhu için bir savaş” gibi dikkat çarpıcı bir ifade ile nitelendiren Biden, Trump’ın demokrasiyi tehdit eden destekçilerine karşı birlik olma çağrısı yaptı.

MAGA Cumhuriyetçilere Karşı Birlik Çağrısı

Trump liderliğindeki “Amerika’yı Tekrar Mükemmel Yap” (Make America Great Again – MAGA) sloganını hatırlatan Biden, bunların ülkenin demokrasisi için tehdit oluşturduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca tüm Cumhuriyetçilerin Trump’ın ideolojisini takip etmediğini, Cumhuriyetin temellerini hedef alan aşırılığı temsil ettiklerini sözlerine ekledi. Trump ve destekçilerinin benimsediği siyasi şiddet ve seçim reddinin de ülkenin yurt dışındaki itibarını zedelediğini ifade etti.

Bunların anayasaya saygı duymadığını, halkın iradesini tanımadığını ve hukukun üstünlüğüne inanmadıklarını belirtti. Şiddetin normalleşmesine ve siyasi şiddetin seçimlere zarar vermesine izin vermemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

ABD’nin, önümüzdeki 200 yılda da dünyanın en büyük ulusu olmaya devam edeceğini söyleyen Biden, 21. yüzyılı başka bir Amerikan yüzyılı yapmak için büyük düşünmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.