Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden: Seçmenler Endişelerini Açıkça Ortaya Koydu

Ara seçime dair bir basın toplantısı veren ABD Başkanı Biden, 2024 seçimlerinde aday olup olmayacağını açıkladı.
Biden: Seçmenler Endişelerini Açıkça Ortaya Koydu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Başkanı Joe Biden, Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında 8 Kasım’da yapılan ara seçimlere dair son gelişmeleri paylaştı. Seçim sonuçlarının henüz netleşmediğini söyleyen Biden, Amerika’nın demokrasisi için iyi bir gün olduğunu söyledi.

Cumhuriyetçilerin beklenenden daha az oy aldığını söyleyen Başkan, seçime dair gazetecilerin yönelttiği soruların yanında, gündemdeki meseleler hakkında da konuştu.

2024 başkanlık seçimlerinde aday olabileceğini ancak kesin kararını bu yılın sonuna kadar vereceğini açıkladı. Öte yandan yapılan anketlerde, seçmenlerin çoğunun Biden’ı yeniden başkan olarak görmek istemediği sonucu çıkıyor.

Halk Gidişattan Memnun Değil

“Amerikan halkı oylarıyla konuştu” diyen Biden, sandıktan çıkan sonuçlara göre halkın yüzde 75’inin mevcut gidişattan memnun olmadığını ve enflasyon dahil endişelerini açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Seçmenlerin demokrasiyi korumak için açıkça bir mesaj gönderdiğini belirterek, gündemdeki diğer konular hakkında da değerlendirme yaptı. Bu arada Senato’daki çoğunluğu belirleyecek kritik eyaletlerden Georgia’da seçimler ikinci tura kaldı. İkinci tur seçim ise 6 Aralık’ta yapılacak.

GCM Yatırım Banner

Elon Musk İncelemeye Alınmalı

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın aldıktan sonra radikal kararlarıyla gündemden düşmeyen Elon Musk, şu aralar en fazla eleştirilen isimler arasında yer alıyor.

Beyaz Saray’da yapılan basın toplantısında, gazeteciler Musk’ın ulusal güvenlik için bir tehdit olup olmadığını ve Twitter’ı Suudi Arabistanlı bir holdingin yardımıyla satın almasının ABD hükümeti tarafından soruşturulması gerekip gerekmediğini sordu.

Biden ise bu soruya “Elon Musk’ın diğer ülkelerle olan iş birliği ve teknik ilişkilerinin takip edilmeye değer olduğunu düşünüyorum. Uygunsuz bir şey yapıp yapmadığını bilmiyorum. Bakılması gerektiğini öneriyorum” şeklinde cevap verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın