Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden Duyurdu: Ukrayna’ya Savunma Desteği Artırıldı

ABD Başkanı Joe Biden’dan kritik Ukrayna açıklaması! Ukrayna'ya desteğinin artarak devam edeceğini belirterek, yeni kararları duyurdu.
Biden Duyurdu: Ukrayna’ya Savunma Desteği Artırıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Biden, az önce yaptığı basın toplantısında, Ukrayna için verilecek yeni destekleri duyurdu. Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı saldırılardan bu yana tepkilerini yineleyen ve Rusya’ya yaptırım açıklayan ABD Başkanı, Ukrayna’ya savunma alanı için verdikleri desteği artırdıklarını bildirdi.

Bu şekilde savaşın bitmesine yardımcı olacaklarını ve Ukrayna’nın hava sahasını uçaksavar desteğiyle koruyacaklarını açıkladı.

Açıklamasında “Dünya Putin’e karşı birleşti. Yaptırımlar Rusya’nın ekonomisine zarar verecek. Cumartesi günü yönetimim 200 milyon dolarlık ek bir destek paketi onayladı. ABD yeni güvenlik desteğini 1 milyar dolara çıkarıyor.” sözlerine yer verdi.

“Putin’in ahlak dışı saldırısı karşısında birleştik, Ukrayna’ya silah vermeye devam edeceğiz. Ukrayna’ya tanksavar ve uçaksavarları da içeren 800 milyon dolar yardım emri verdim. Askeri yardıma devam etmeye kararlıyız. Uzun ve zorlu bir mücadele olabilir.” diyen Biden paketin detaylarını açıkladı.

Yeni destek paketi içerisinde; 800 uçaksavar sistemi, 9 bin anti-zırh sistemi, 7 bin küçük silah, 20 milyon mermi ve İHA’ların yer aldığını belitti.

Bunun daha önce görülmemiş bir destek olduğunu söyleyen Biden, 300 milyon dolarlık da insani yardım sağladıklarını belirtti. Ukrayna ekonomisine doğrudan finansal destek sağlayacaklarını ve Amerikan halkının bu konuda sağlam duracağını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu