Son İyimser Analistini de Kaybeden Beyond Meat için Wall Street’te Al Tavsiyesi Kalmadı

Son iyimser analistini de kaybeden Beyond Meat için Wall Street’te kimse satın alma tavsiyesi vermiyor. Detaylar şöyle;

Değerleme kaygıları nedeniyle Beyond Meat hisselerinin derecesini düşüren Bernstein, JP Morgan’a katılarak bu hafta Wall Street’te şirket için satın alma önermeyen son firma oldu.

Daha açığı Bernstein ile birlikte artık bitki bazlı et ikamesi üreticisi Beyond Meat için al tavsiyesinde bulunan hiçbir firma kalmadı. Tabii bu daha geçen ay (2 Mayıs) halka açılan bir şirket için epey nadir bir olgu oldu.

Bernstein analisti Alexia Howard, düşüşün değerleme kaygılarından kaynaklandığını çünkü hisse senedinin sınırlı halka açılma nedeniyle IPO’sundan bu yana yüksek volatilite gösterdiğini bildirdi.

Son İyimser Analistin de Derecesini Düşürmesiyle Wall Street’te Kimse Beyond Meat Satın Almayı Önermiyor!FactSet’e göre şu anda Beyond Meat için hiçbir “al” tavsiyesi yok, sekiz “tut” tavsiyesi var ve kimse “sat” önerisi vermiyor. Meat Beyond hisseleri, halka arzda yüklenicilerden biri olan JP Morgan’ın notundan sonra düşüş göstermişti. “Bu, yalnızca bir değerleme çağrısıdır” diyen JP Morgan, firmanın derecesini düşürmüş ardından Beyond Meat hisseleri yüzde 25’lik düşüşle 126 dolar seviyelerine gerilemişti.

Diğer taraftan Beyond Meat hisseleri derece düşürmelerden önce, Pazartesi günü en yüksek seviyelerindeyken 25 dolarlık halka arz fiyatının yüzde 600 üzerinde fiyattan işlem görüyordu.

Beyond Meat Hisseleri Kısa Sürede Yükseliş GösterdiŞaşırtıcı yükselişin altında yatan neden ise 2009 yılında Ethan Brown tarafından kurulan Los Angeles merkezli şirketin, alternatif etin daha geniş kabul görmesi ve daha fazla restoranla anlaşması nedeniyle yükselen beklentilerdi.

Tüm bunların yanında Bernstein analisti, değerleme hususlarına rağmen bitki bazlı et kategorisinde önemli bir büyüme potansiyeli beklemeye devam ettiklerini ve Beyon Meat’in yeni bitki bazlı et ürünleri dalgasını yönlendiren öncülerden biri olarak iyi konumlandırıldığına inandıklarını söyledi.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı