Yatırım yapmaya başla!

Beyaz Saray’dan Ayrıldıktan Sonra Obama Ailesinin Yaşayacağı Yeni Ev

Beyaz Saray’dan Ayrıldıktan Sonra Obama Ailesinin Yaşayacağı Yeni Ev

Yedi Yıl Savaşları’nın ardından yapılan yüksek vergi artışlarından sonra, Amerika’daki koloniler artık bağımsızlık yolunda bir adım atmak zorunda kaldılar. 18. Yüzyılın ortalarında bu kıtada yer alan 13 koloni, İngiltere’ye karşı yeni bir ülkenin kuruluşuyla sonuçlanacak amansız bir bağımsızlık mücadelesi verdi. Bu mücadele sırasında George Washington ve Thomas Jefferson tarafından kaleme alınan Bağımsızlık Bildirgesi ise Amerika’nın temellerini oluşturdu.

4 Temmuz 1776 tarihinde kurulan ve yaklaşık 240 yıllık bir tarihe sahip olan ABD, 2016’nın Kasım ayında 45. Devlet Başkanı’nı seçmek için sandık başına gitti. Sürpriz bir sonuçla, dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Donald Trump, ülkenin yeni başkanı oldu. Hal böyle olunca Barack Obama’nın da Beyaz Saray’dan ayrılmasının zamanı geldi. Peki, ABD’nin 44. Başkanı Barack Obama ve ailesi, yaklaşık 8 yıldır yaşamış oldukları bu saraydan ayrıldıktan sonra nerede yaşayacaklar?

Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz, Obama ailesinin yaşayacakları yeni ev de belli oldu. Obama’nın başkentten ayrılmaya niyeti yok gibi görünüyor. Washington’da oldukça lüks ve göz alıcı bir malikane satın alan Obama ailesi, şimdilik bu güzel evde hayatlarını sürdürecekler.

Dilerseniz Obama ailesinin yeni evlerine hep birlikte sanal tur düzenleyelim:

Obamaların Yeni Evi Nerede?

Obamaların Yeni Evi Nerede?Başkente oldukça yakın bir konumda bulunan bu ev, 1928 yılında inşa edilmiş olup, 2.5 kilometrekarelik bir yaşam alanına sahip. Obama ailesinin, bir dönem Bill Clinton’ın basın sözcülüğü yapan Joe Lockhart’tan kiraladıkları bu benzersiz yapı, elbette ki Donal Trump’ın sahip olduğu olağanüstü evler kadar lüks ve pahalı bir yapıya sahip değil. Ancak yine de sıradan yapılara göre oldukça geniş ve lüks bir evdir. Obamaların Washington’daki bu evi kiralamalarının asıl nedeni ise küçük kızları Sasha’nın lisesini değiştirmek istememeleri olarak belirtiliyor.

Obamaların Yeni Malikanesinin Özellikleri

Obamaların Yeni Malikanesinin ÖzellikleriGeniş bir yaşam alanına sahip olan Obamaların yeni evi, 2.5 kilometrelik yaşam alanında; 9 yatak odasını, 8 adet banyo, geniş bir bahçe, teras, avlu ve 10 arabalık bir garaj bulunuyor. Oldukça modern ve etkileyici dekorasyon ürünleriyle donatılan bu yapıda, ailenin korunmasından görevli Gizli Servis için de bir alan yer alıyor.

Obama Ailesinin Yeni Evinin Değeri

Obama Ailesinin Yeni Evinin DeğeriObama ailesinin yeni yuvası, 2014 yılında 5.3 milyon dolarlık fiyat etiketiyle ABD’nin emlak piyasasında listelenmişti. Şimdi ise 6.3 milyon dolarlık bir değere sahip olan bu Washington malikanesi, yaklaşık 17 kilometrekarelik, 35 banyolu ve sayısız olanaklara sahip Beyaz Saray’da geçen 8 yıldan sonra Obama ailesine biraz da olsa küçük gelebilir.

Beyaz Saray’a göre oldukça mütevazı bir eve taşınmaya hazırlanan Obama ailesi, küçük kızları liseyi bitirene kadar burada yaşamayı planlıyor. Sade ve güzel bir iç mekan dekorasyonuna sahip olan bu Washington evi, göz alıcı tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Obamaların bu yeni eviyle ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum