Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beyaz Saray Kripto Paralara Yönelik Kritik Bildiriyi Yayımladı!

Kripto para birimlerinde hareketlilik devam ederken Beyaz Saray’dan yapılan açıklama gündeme oturmayı başardı. İşte detaylar;
Beyaz Saray Kripto Paralara Yönelik Kritik Bildiriyi Yayımladı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde Beyaz Saray tarafından kripto sektörünü etkileyebilecek bir bildiri paylaşıldı. Kripto para birimleri ve sektördeki şirketler üzerinde baskı yaratmaya devam eden ABD, bildiride 2022 yılının kripto paralar için zor bir yıl olduğu belirtildi ve yaşanan krizlere dikkat çekildi.

Geçen yıl Mayıs ayında “Stablecoin” olarak isimlendirilen bir coinin patlayarak bir iflas dalgasına yol açtığı, sadece aylar sonra büyük bir kripto para borsasının çöktüğü hatırlatıldı.

Kripto para şirketlerine güvenen birçok sıradan yatırımcının ciddi kayıplar yaşadığı, ancak neyse ki kripto para piyasalarındaki çalkantıların bugüne kadar geniş finansal üzerinde çok az olumsuz etkisi olduğu aktarıldı.

Beyaz Saray, kripto para şirketlerinin sergilediği bu davranışların yarattığı risklerin yeni olmadığını vurguladı. Yönetim olarak odak noktalarının kripto para birimlerinin finansal istikrarı baltalamamasını sağlamaya, yatırımcıları korumaya ve kötü aktörleri sorumlu tutmaya devam edeceklerini duyurdu.

Genel anlamda bakıldığında mevcut ABD hükümeti, kripto para alanındaki tüketicilerin güvenliğini artırmaya çalışırken zayıf siber güvenlik üzerine de tedbirleri artırmaya çalışıyor. Bazı uzmanlar ABD’nin bu adımlarının kripto para birimlerine ve şirketlere olan güvenin artıracağını savunurken bazıları da dünya devinin kripto sektöründe güç artırmaya çalışıp söz sahibi olmaya çalıştığını iddia ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu