Yatırım yapmaya başla!

Beyaz Saray Eski İletişim Direktörü: Mike Bloomberg’in Adaylığı Trump’ı Endişelendirir

Beyaz Saray’ın eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci, eski New York Valisi Mike Bloomberg’in başkanlığa aday olmasının Trump’ı endişelendireceğini söyledi. Detaylar şöyle;
Beyaz Saray Eski İletişim Direktörü: Mike Bloomberg’in Adaylığı Trump’ı Endişelendirir

Beyaz Saray’ın eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci, eski New York Valisi Mike Bloomberg’in 2020’de başkanlığa adaylığını koyması durumunda ABD Başkanı Donald Trump’ın sessizce endişeleneceğini söyledi.

Gerçi milyarder Bloomberg, tüm söylentilere rağmen 2020 yarışında adaylığını ilan etmemişti ancak yakın arkadaşı Warren Buffett, dün verdiği röportajda Bloomberg’in aday olması durumunda onu destekleyeceğini açıkça dile getirmişti. “Eğer Mike Bloomberg yarın aday olduğunu açıklarsa, onunla olduğumu söyleyebilirim” diyen Buffett, arkadaşının çok iyi bir başkan olacağını düşündüğünü anlatmıştı.

Bir Cumhuriyetçi olarak üç dönem boyunca New York Belediye Başkanlığı yapan ve ardından bağımsız bir dönem görev yapan Bloomberg, geçen yıl Demokrat olarak kaydedilmişti.

Beyaz Saray Eski İletişim Direktörüne Göre Mike Bloomberg'in Adaylığı Trump'ı EndişelendirirAnthony Scaramucci de bugün verdiği demeçte, başkanın sessizce endişeleneceği kişinin Mike Bloomberg olacağını belirtti. Nitekim Bloomberg’in, geçmişte siyasi rakiplerini elemek için onlara lakap takmaya dahi başvurmuş olan Trump’ın ortaya koyduğu olası zorlukları ele almak için “zihinsel disipline” sahip olduğunu söyledi.

Ayriyeten Trump’ın Bloomberg’in New York’taki sertliğinin ve onun çok ama çok zengin olduğunun farkında olduğunun üzerini çizdi.

Trump Bloomberg'in Zengin olduğunun Farkında “Başkan Trump’a karşı koyan kişi kim olursa olsun, o yaşamının geri kalanında uluslararası olarak tanınacağı takma bir isme sahip olacaktır. Dolayısıyla Mike Bloomberg gibi birisinin buna hazır olduğunu ve bununla başa çıkmak için zihinsel disipline sahip olduğunu düşünüyorum.” Ne var ki Scaramucci, Bloomberg’in başkanlık seçimleri için Demokrat adaylığına başvuracağını düşünmediğini de bildirdi.

Demokrat Parti’nin siyasi spektrumda daha sola gittiğini ve bunun merkezci olarak görülen Bloomberg için elverişli olmadığını vurguladı. Zaten en az 10 Demokrat, başkanlığa aday olma niyetini ilan etmişti. Scaramucci burada, koltuğa adaylığını koyan isimler arasında Senatör Kamala Harris’in Trump için muhtemelen en büyük meydan okuma olacağını öngördü.

Kamala Harris için; “heyecan verici bir kişiliğe sahip, kalabalık çekebiliyor ve çok yetenekli, çok sert, azılı bir rakip” yorumunda bulundu. Yine de Scaramucci, üç şeyin yolunda gitmesi durumunda Trump’ın yenilmesinin çok zor olacağını dile getirdi. Özellikle de ABD ekonomisinin büyümeye devam etmesi durumunda Trump’ın yeniden seçilme şansının yüzde 85’lere çıkacağını öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum