Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beyaz Eşya Devinden Temettü Açıklaması

Beyaz eşya devi Arçelik A.Ş, KAP üzerinden bağlı ortaklığından temettü aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Beyaz Eşya Devinden Temettü Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsanın köklü şirketlerinden biri olan Arçelik A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığından temettü alınması hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Hollanda’da yerleşik bağlı ortağı Beko B.V’den (eski şirket ünvanı ile Ardutch B.V) temettü ödemesi alacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada söz konusu şirketin, Arçelik A.Ş.’ye 21.500.000 euro tutarında temettü dağıtmasına karar verildiği belirtildi.

Söz konusu temettünün 22.12.2023 itibarıyla tahsil edildiği açıklandı. Gerçekleşen temettünün konsolide finansal tabloları üzerinde herhangi bir etkisinin bulunmadığı aktarıldı.

Arçelik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

1986 yılında halka arz olan şirketin hisselerinin (ARCLK) aylık bazda kaybı yüzde 12,53 oldu. Şirketin hisseleri yıllık bazda yüzde 19,06 kazandırdı. Haftalık bazda yüzde 0,96 kazandırdı. Günlük kaybı yüzde 3’ü geçen hisseler kapanışı 125,7 TL’den yaptı. 2 Ocak’ta 176,2 TL’ye kadar yükselen hisseler zirve seviyesinden hala çok uzak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.