Yatırım yapmaya başla!

“Bırakmam Seni” Kampanyasını Başlatan Beşiktaş’ın Hisseleri Pozitif Seyrediyor

İçinde bulunduğu zor süreci atlatmak için taraftarlarından maddi ve manevi destek isteyen Beşiktaş’ın borsada işlem gören hisseleri pozitif bir performans sergiliyor.
“Bırakmam Seni” Kampanyasını Başlatan Beşiktaş’ın Hisseleri Pozitif Seyrediyor

2020 yılı içinde 3 milyar liranın üzerinde borç açıklayan Beşiktaş Spor Kulübü, içinde bulunduğu zor süreci atlatmak için taraftarlarından hem maddi hem manevi destek bekliyor.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Bırakmam Seni” bağış kampanyasını resmen başlattıklarını söyleyerek, elde edilecek gelirin kulübün yeniden ekonomik bağımsızlığını kazanmasına yardımcı olacağını ifade etti.

Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında kampanyanın detaylarını paylaşan Çebi, şu dönemin kulübün iş insanlarının ve taraftarların desteğine en çok ihtiyaç duyduğu bir zaman olduğunu ifade etti. Uzun süreli sürdürülebilir bir yapı kurmak için bu bağışlara ihtiyaçları olduğunu ancak kimseyi zorlamak gibi bir amaçlarının olmadığını dile getirdi.

Beşiktaş Kulübü, ekonomik bağımsızlığına yeniden kavuşmak için “Bırakmam Seni” sloganıyla bir bağış kampanyası düzenliyor.

Söz konusu kampanyanın taraftarların kulübe destek verme isteği üzerine başlatıldığını söyleyen Çebi, elde edilen gelirin Beşiktaş’a büyük destek olacağını söyledi. Bu sayede zor zamanların aşılacağını, kampanyadan gelecek gelirin vizyonlarına ve ideallerine ulaşmada büyük destek olacağının altını çizdi.

Siyah-beyazlı taraftarların manevi desteğine en fazla ihtiyaç duydukları zamanlardan geçtiklerini söyleyen Çebi, elde edilen miktardan daha çok, katılım sayısının kendilerini mutlu edeceğini vurguladı. “Ağaların eli tutulmaz” diyerek iş insanlarının desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Tüm Türkiye’ye Beşiktaş’ın birlik ve beraberliğini gösterebileceği bir süreç olacağını söyleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı, kampanyanın bunu tüm spor camiasına göstermek için de bir fırsat olduğunu vurguladı.

Tek mücadelelerinin Beşiktaş’ın bağımsızlığını korumak olduğunu ve bu amaca ulaşana kadar davalarından vazgeçmeyeceklerini dile getirdi.

Camianın kendine ait insanından ve taraftarlarından başka yardım edecek kimsesi olmadığını söyleyen Çebi, “Biz, bizimle beraber bu işi başaracağız. Taraftar olmadan, camia bir araya gelmeden bu davayı kazanamayız. Beşiktaş’ı uçurmak için bugünü bir milat kabul ediyoruz.” dedi.

Ahmet Nur Çebi Kampanya Açıklaması

Her kuruşun yerine ulaşacağını, destek olanların kendilerine güvenmelerini ve kampanya sayesinde Beşiktaş’ın geleceğinin yeniden inşa edileceğini açıkladı. Kampanyaya sadece maddi kazanç olarak bakmadığını, zor sürecin el ele mücadele ederek atlatılacağını ifade etti

Kampanyanın sonunda Beşiktaş’ın nasıl ayakta kalabildiğini tüm ülkeye göstermiş olacaklarını belirterek detayları açıkladı. Her SMS’nin 20 lira olacağını söyleyen Çebi, kampanyanın süresine dair kesin bir bilgi vermedi. Fakat şu an için 10 gün gibi bir süre düşündüklerini söyledi.

Beşiktaş Futbol Yatırımlari Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BJKAS) hisse performansı, sene başından bu yana dalgalı bir seyir izledi.
Beşiktaş Futbol Yatırımlari Sanayi ve Ticaret Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasaların kapanmaya yaklaştığı saat 17:40 sularında %1,17 artıda 2,60 liradan işlem gören Beşiktaş’ın hisse başı fiyatı yıl içinde 4,12 liraya kadar çıktı. Coronavirüs pandemisinin başladığı ve arttığı Mart ayının sonunda 1,32 liraya kadar inmişti. Yıllık bazda %82,27 oranında artış gösteren hisseler, son altı ayda pandemi etkisiyle oldukça dalgalı seyretti.

Sosyal mesafe kuralları gereği alınan tedbirler kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu maçların önce seyircisiz yapılmasına, ardından da tümden iptal edilmesine karar vermişti.

Maçların iptal edilmesi haliyle spor kulüplerinin borsadaki hisselerine de negatif yansıdı. Beşiktaş’ın hisse fiyatı yıl içinde %68’e denk gelen 2,8 liralık volatilite gösterdi.

Beşiktaş Yıllık Değişim
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BİST Spor (XSPOR) Endeksi de bu gelişmeler doğrultusunda 23 Mart’ta 28 binli seviyelere gerilemişti. Şu sıralarda ise %1,09 artıda 71,536 puandan işlem görüyor. Endeks gün içinde 69,062.00 – 72,450,50 arasında hareket etti. Puan olarak ise 686.59’luk bir değişim gerçekleşti. Analistler 72.823 – 74,126 bandının direnç, 67.759 – 69.640 bandının destek seviyeleri olarak takip edildiğini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum