Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein Yanıtladı: Binance’ın Pazar Payı Azalacak mı?

Binance ile ABD hükümeti arasındaki anlaşma sonrası borsanın pazar payının nasıl değişeceği merak ediliyor. Bernstein görüşünü paylaştı.
Bernstein Yanıtladı: Binance’ın Pazar Payı Azalacak mı?
HABER GİRİŞ

Kripto para topluluğu, Binance ile ABD arasındaki anlaşmazlığın para cezası ve borsanın CEO’su Changpeng Zhao’nun istifası ile çözülmesini tartışıyor. Bu durum sonrası dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın hakim pazar payının nasıl değişeceği merak konusu.

Bazı çevrelerde borsanın son gelişmelerden olumsuz etkilenebileceği konuşuluyor. Bernstein ilgili araştırma raporunda, Binance’in ABD hükümetiyle anlaşma haberinin ardından 1 milyar dolardan az küçük çıkışlar yaşadığını ancak müşterilerden büyük bir panik yaşanmadığını ve 67 milyar dolarlık müşteri fonunun gözetim altında tutularak uluslararası alanda baskın kripto borsası olmaya devam ettiğini söyledi.

Gautam Chhugani liderliğindeki analistler, “Binance’in ABD dışındaki bireysel müşteriler nezdindeki itibarı kriz boyunca güçlü kaldı” notunu düştü.

Binance, ABD dışındaki pazarlarda önemli bir varlık olarak kalmaya devam edecek ancak Bernstein, listelenen rakip Coinbase (COIN) gibi borsalardan ve Hong Kong ve Singapur gibi düzenlenmiş pazarlardaki yeni borsalardan rekabetin artmasını beklediğini söylüyor.

Bernstein, kripto borsasının sağlıklı operasyonlarını sürdürürken 4,3 milyar dolarlık cezayı ödemek için yeterli fona sahip olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Binance’in ABD’den tamamen çıkmasının, ülkedeki yerleşik borsalarda hakimiyetin devam etmesi anlamına geleceğini belirten analistler, borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulunan varlık yöneticilerinin hâlihazırda Coinbase gibi borsalarla çalıştığını belirtti.

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, savunma anlaşmasının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) kapsamamasına rağmen bunun Binance’in kurucusu Changpeng “CZ” Zhao ve şirketin kendisi için çok olumlu bir sonuç olduğunu, firmanın muhtemelen zirvedeki yerini koruyacağını söylüyor.

Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen, geleneksel finansa atıfta bulunarak, “Bu savunma anlaşmasıyla, spot Bitcoin ETF’sine yönelik beklentiler yüzde 100’e yükselmiş olabilir, çünkü sektör TradFi firmalarının uyması gereken kurallara uymak zorunda kalacak.” açıklamasını yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.