Yatırım yapmaya başla!

Bernie Sanders’ın Vergi Planında Milyarderlerin Ödeyeceği Rakamlar Dudak Uçuklattı!

Milyarderlerin var olmaması gerektiğini savunan Demokrat Senatör Bernie Sanders’ın vergi önerisi kapsamında Bezos’un ödeyeceği rakam dudak uçuklattı. İşte diğer milyarderlerdeki durum;
Bernie Sanders’ın Vergi Planında Milyarderlerin Ödeyeceği Rakamlar Dudak Uçuklattı!

Politikacıların ve önde gelen isimlerin zenginlerin daha çok vergi ödemesi gerektiği konusundaki çağrıları milyarderleri giderek daha da tedirgin ederken Bernie Sanders’ın Elizabeth Warren’ı geçmeye çalıştığı servet vergisi planı, bu durumu bir kez daha gözler önüne serdi.

32 milyon doların üzerinde serveti olanlara getirilecek vergi teklifiyle gündemde yankı uyandıran Bernie Sanders, akıllara dünyanın en zengini Jeff Bezos’un ve diğer milyarderlerin ne kadar vergi ödeyeceği sorusunu getirdi.

Bernie Sanders’ın Vergi Planı Jeff Bezos 9 Milyar Dolar

Buna göre Amazon CEO’sunun, teklifin gerçekleşmesi durumunda Forbes tarafından listelenen en zengin 50 Amerikalının net servetinden daha fazla yıllık servet vergisi ödeyeceği ortaya çıktı. Jeff Bezos’un Sanders’ın planı kapsamında yılda tahmini 9 milyar dolar varlık vergisi ödeyecek olması dikkat çekti.

Ayrıca Bloomberg Milyarder Endeksi tarafından bildirilen net servetlere dayanan tahminlere göre Jeff Bezos’un ardından en yüksek vergileri ödemek zorunda kalacak diğer isimler sırasıyla şöyle bildirildi: Bill Gates-8.6 milyar dolar, Warren Buffett-6.6 milyar dolar, Mark Zuckerberg-5.8 milyar dolar, Larry Page-4.8 milyar dolar, Charles Koch-4.8 milyar dolar, Larry Ellison-4.7 milyar dolar, Sergey Brin-4.6 milyar dolar, Rob Walton-4.2 milyar dolar, Jim Walton-4.2 milyar dolar.

Rakamların yüksekliği dikkat çekerken gelir eşitsizliğini odağına almış olan Demokrat başkan adayı Bernie Sanders varlık vergisiyle ilgili; “milyarderlerin var olması gerektiğini düşünmüyorum” dedi.

Bernie Sanders: Milyarderlerin Olması Gerektiğini Düşünmüyorum Zaten vergi planının yürürlüğe girmesi durumunda milyarderlerin 15 yıl içinde servetlerinin yarısını kaybedeceklerini de dile getirdi. Aşırı zenginliğe karşıtlığıyla tanınan Sanders, yıllardır milyonerlerin ve milyarderlerin ülke ekonomisine zararlı etkileri konusunda mücadele ediyor.

Salı günü Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda da; “hiçbir milyarder olmamalı, onların aşırı servetlerini vergilendireceğiz ve çalışan insanlara yatırım yapacağız” dedi. Yine de Sanders’ın gerçek amacı milyarderlerden kurtulmak olmasına rağmen önerdiği planıyla bunu yapamayacağı, yalnızca milyarder sayısını azaltacağı anlaşıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum