Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Başkan Adayı Bernie Sanders 4. Çeyrekte 34.5 Milyon Dolar Topladı

ABD’nin önde gelen Demokrat adaylarından Bernie Sanders’ın kampanyası, dördüncü çeyrekte 34.5 milyon dolardan fazla para topladı. Ayrıntılar aşağıda;
ABD Başkan Adayı Bernie Sanders 4. Çeyrekte 34.5 Milyon Dolar Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bernie Sanders, başkanlık kampanyasının dördüncü çeyrekte topladığı para miktarıyla gündeme geldi. Yapılan açıklamada 2020 başkan adayının Aralık’ta 18 milyon dolardan fazla para topladığı ve bunun seçim döngüsünün en iyi ayı olduğu belirtildi.

Sanders dördüncü çeyreğin ilk günü olan 1 Ekim’de kalp krizi geçirmiş ve iyileşmesinin ardından normal kampanya faaliyetlerine devam etmişti. Ayrıca kampanyası, bu hafta doktorların kendisinin başkan olarak hizmet etmeye uygun olduğu yönündeki notlarını yayınladı.

Yılın son üç ayındaki toplam, şimdiye kadar bağışlarını açıklayan rakipleri tarafından toplanan miktarları kolaylıkla geçti. Kampanyası Çarşamba günü Pete Buttigieg’in dördüncü çeyrekte 24.7 milyon dolar topladığını kaydetmişti.

Yıl bitmeden girişimci Andrew Yang’ın kampanyası da yılın son üç ayında 12.5 milyon dolardan fazla toplamayı beklediğini aktarmıştı.

 Bernie Sanders 4. Çeyrek 34.5 Milyon Dolar TopladıSanders’ın Demokrat adaylık için önde gelen rakipleri eski Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Senatör Elizabeth Warren ise bağış toplama miktarlarını açıklamadı. Sanders’ın dördüncü çeyrekte topladığı 34.5 milyon dolarlık miktarın, Şubat’ta Iowa ve New Hampshire’daki ilk adaylık yarışmaları öncesinde onu muhtemelen bol miktarda parayla bırakacağı söylendi.

Ayrıca 34.5 milyon doların, diğer Sanders kampanya hesaplarından yapılan 12.7 milyon dolarlık transferleri içermediği bilgisi verildi. Kampanya, yıl sonunda bankada ne kadar olduğu konusunda ise bir şey söylemedi. Ancak üçüncü çeyreğin sonunda Sanders’ın 33.7 milyon dolarının bulunduğu ve rakamın rakiplerinin parasından daha fazla olduğu açıklanmıştı. Sanders’ın kampanyası, bireysel bağışçılardan oluşan bir orduyla karşılaşmıştı. Zaten kampanya da seçim döngüsü sırasında 5 milyon kişiden katkı aldığını söyledi.

5 milyon bireysel bağış için fon sağlama hedefine ulaştığını duyuran kampanya, rakamın ABD tarihindeki bir başkanlık seçimi sırasında ulaşılan en fazla katkıyı temsil etmesiyle övündü. Sanders, rakamı taraftarlarına duyurduğu bir mailde şöyle dedi: “Bizim kampanyamızın Donald Trump’tan daha çok bağış toplayan tek Demokrat kampanya olduğunu söylemekten gurur duyuyorum.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu