Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett’in Şirketinin Artık 100 Milyar Doları Var

Dünyaca ünlü milyarder Warren Buffett'in yatırım şirketi Berkshire Hathaway'in nakit parası 100 milyar dolara yaklaştı. Peki, bu tutar nerelerde değerlendirilecek?
Warren Buffett’in Şirketinin Artık 100 Milyar Doları Var

Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Warren Buffett‘in yatırım ve para kazanma konusunda ne kadar başarılı olduğunu sanırım artık bilmeyenimiz yok. Meslek hayatındaki birikimlerini ve altın değerindeki tavsiyelerini cömertçe paylaşmaktan geri kalmayan Buffett, gün geçmiyor ki yeni bir başarıyla gündeme gelmesin.

Warren Buffett yönetimindeki Berkshire Hathaway şirketinin ikinci çeyrekte, sadece nakit varlığı 100 milyar dolara ulaştı.

ABD’li yatırımcının yönetimindeki Berkshire Hathaway‘in 99,7 milyar dolar olan nakit varlığı gerçekten de hayranlık uyandırıcı. Buffett, burada da para kazanma konusunda ne kadar başarılı olduğunu sergilemiş. Ancak işin ilginç yanı, bu durum Buffett için aynı zamanda bir sıkıntı anlamına geliyor. Çünkü ünlü milyarder, artık yatırım yapacak ve parasını değerlendirecek yerler bulamıyormuş.

Smead Capital Management yöneticisi Bill Smead’in yorumuna göre, bu durumu düzeltecek tek yol ayı piyasasına girilmesi.

Berkshire Hathaway, kar payı dağıtmayan ve kendi hissesini nadiren satın alan bir şirket. Bu nedenle var olan paranın değerlendirilmesi için artık yeni yollar aranıyor. Bill Smead’e göre ise bu durumu düzeltecek tek yol, ayı piyasasına girmek. Smead, Buffett’ın, ancak kötü giden ekonomik koşullarda şirketlere yatırım yaptığını belirtti.

Wedgewood Partners’ın Baş Yatırım Müdürü David Rolfe, Berkshire Hathaway’in sahip olduğu nakdin işleme konulmasının iyi olacağını ifade etti.

David Rolfe, Buffett’in sahip olmak istediği şirketlerin çok küçük olduğunu belirtirken; Edward Jones analistlerinden Jim Shanahan, Buffett’in gittikçe büyüyen nakit miktarını kullanmak için doğru zamanı beklediğini söyledi.

86 yaşındaki ünlü milyarder, geçen yıl 1 milyar dolar değerinde Apple hissesi satın almıştı.

Buffett, geçen yıl Mayıs ayında, borsada zor günler geçiren ve hisse fiyatları düşüşe geçen teknoloji devi Apple’dan %2,5 oranında hisse satın almıştı. Yapılan bu işlem sonrasında, Buffett’in yatırım şirketi olan Berkshire Hathaway, Apple’ın 56. en büyük yatırımcısı konumuna gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum