Yatırım yapmaya başla!

Berat Albayrak Türk-Alman İş Konseyi’nde İkili İlişkilere Dikkat Çekti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul'da gerçekleşen Türk-Alman İş Konseyi'nde iki ülke arasındaki ikili ilişkilere dikkat çekti. İşte detaylar;
Berat Albayrak Türk-Alman İş Konseyi’nde İkili İlişkilere Dikkat Çekti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türk-Alman İş Konseyi’nde iki ülke arasndaki geçmişten günümüze gelişen ikili ilişkilere dikkat çekti. Alman firmaların Türkiye’deki yatırımlarının büyütülmek istendiğini dile getiren Albayrak, Almanya’nın Türkiye’nin yanında yer almasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Bakan Albayrak, ekonominin her alanında işbirliğinin daha da güçlendirilmek istendiğinden bahsetti.

Berat Albayrak Peter Altmaier Basın ToplantısıBerat Albayrak, “Almanya Türkiye’nin en büyük ticari partneridir,” ifadelerini kullandı. Alman mevkidaşı Peter Altmaier ile düzenledikleri ortak basın toplantısında ikili ilişkiler için önemli mesajlar verdiler. Bakan Albayrak, güçlü ekonomik işbirliğinin, siyasi işbirliğini de beraberinde getirmesini beklediklerini ifade etti.

Bakan Berat Albayrak, “dünyanın huzur ve istikrarı için çok daha güçlü adımları hep birlikte atabiliriz. Ekonomi alanında artan bir ivme ile güçlenerek ilişkilerimizin siyasi alanda da destekleyeceğimize inanıyorum,” dedi. “Kazan-kazan” ekonomisine katkıda bulunacak işbirliklerine de sözlerinde yer verdi.

Tüm süreçlere empati, karşılıklı anlayış ve diyalogla yaklaşmanın çok önemli olduğunu ifade eden Albayrak, çok daha yapıcı bir sürece girildiğini açıkladı.

Türkiye Almanya Arasında Yapıcı İlişkilerBerat Albayrak, Almanya ile çok daha güçlü iletişim kanallarının tesis için hazır olunduğunu ifade ederken, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, “iki ülke çok önemli ticaret partneri. 7500’den fazla Alman şirketin Türkiye’de yatırımı bulunuyor. İkili ilişkileri geliştirmede kararlıyız,” dedi.

“Biz bir sinyal vermek istiyoruz” diyen Bakan Altmaier, ticari ilişkileri zor zamanlarda da sürdürmeye kararlıyız diye sözlerine devam etti.

Alman Bakan Peter Altmaierİşbirliği konusunda yeni imkanların konuşulduğunu ifade eden Bakan Altmaier, şirketlerin daha fazla yatırıma teşvik edilmesi için alınması gereken konuları ele aldıklarını da açıkladı. Küçük ve orta ölçekli işletmelere başarılı olmak için destek olmak istediklerini de dile getirdi. Bu durumların işbirliklerinin başarılı olması için önemli olduğunu belirtti.

Altmaier, Türkiye ile sadece NATO’da önemli bir partner olunmadığını ve on yıllardır dostane ilişkilere sahip olunduğunu belirtti.

Türkiye ile Sadece NATO Partneri DeğilizBu ilişkilerin, geleceğe yönelik bir fırsat olarak kullanılmak istendiğinden bahseden Alman bakan, “İlerlemelerin mümkün olduğunu göstermeliyiz. Ben çok iyimserim bu konuda. Bu sabah Anıtkabir’i ziyaret ettim. Bu ülke çok önemli bir partner, son 80 yılda çok önemli işlere imza attı,” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin sorularına geçilmeden önce Altmaier, Türkiye’nin zorlu süreci atlatmasına çok sevindiklerini dile getirdi. Alınan önlemlerin olumlu sonuçları olduğunu ve Almanya ile Türkiye’nin gelecekte güçlü bir partner olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum