Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Benzin ve LPG’ye Yeni Haftada Büyük Zam Bekleniyor

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, haftanın ilk gününden itibaren benzin ve LPG'de fiyat artışları gerçekleştirilmesi bekleniyor. Detaylar haberde...
Benzin ve LPG’ye Yeni Haftada Büyük Zam Bekleniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son günlerde Rusya-Ukrayna savaşı kaynaklı petrol fiyatlarındaki ve döviz kurlarındaki artış, akaryakıt fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Gelen son habere göre Pazartesi gününden itibaren benzin ve LPG fiyatlarında artış beklentisi oluştu.

Akaryakıt sektörü kaynaklarından gelen bilgiye göre, benzinde litre başına 1.68 TL, LPG’de  ise 40 kuruş fiyat artışı bekleniyor. Beklentiler fiyat artışlarının Pazartesi gününden itibaren pompaya yansıyacağı yönünde.

Benzin 23 TL’ye Yaklaştı

Yeni hafta uygulanacak zam ile beraber benzinin litre fiyatı İstanbul’da 22,8 TL’ye, Ankara’da 22,93 TL’ye ve İzmir’de ise 22,94 TL’ye yükselmiş olacak. LPG fiyatlarının ise İstanbul’da 11,25 TL’ye, Ankara’da 11,47 TL’ye ve İzmir’de 11,19 TL’ye artması bekleniyor.

Benzin fiyatlarında geçtiğimiz günlerde 78 kuruşluk fiyat artışı gerçekleştirilmişti. Brent petrolün 110 doların üzerine, doların ise 15.5 TL’ye dayanması sonrası akaryakıt fiyatlarındaki artış sürüyor. Fiyat artışları yeni yıl ile beraber hız kazandı. Benzine bu yılın başından itibaren 16 kez zam yapılmış oldu.

Daha önce akaryakıt fiyat artışları Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından açıklanıyordu. EPDK tarafından yapılan suç duyurusu sonrası, EPGİS akaryakıt zamlarını duyurmayacağını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın