Paylaşım

Benzine Önümüzdeki Günlerde Bir Zam Daha Geliyor!


 

Benzine bir zam haberi daha. 7-8 Kasım tarihleri arasında PUİS, benzinde yeni bir artış olacağını duyurdu. İşte detaylar...

Şu anda dolarla beraber durdurulamayan benzin, sürekli çıkışı ile insanları isyan durumana getirdi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PUİS) 7 veya 8 Kasım 2017 gününde benzine yeni bir zam haberini duyurdu. Ağustos ayından beri benzin grubuna kaç adet zam geldi artık sayamaz duruma geldik.

Tam 8 gün önce benzin grubunda 12 kuruş, motorinde 17 kuruş artırım yapılmıştı. Daha bunun şoku gitmeden bir yenisi daha kapıya dayandı. 2017 yılı resmen “zam” heyecanı yaşamakla geçti. MTV’nin artışı bir yandan benzine gelen bir yandan..

Yeni gelecek benzin zammının şu anda artış miktarı belli değil.

Doların ani çıkışlarıyla 30 Ekim’de gelen zam miktarı kadar bekleniyor. Tahmini olarak 12 ile 15 kuruş arasında olabilir. Dediğimiz gibi olması durumunda ortalama 5.53 TL olan benzin fiyatı 5.63-5.60 TL civarlarına gelecektir.

PUİS’in açıklamasına bakarsak şu an için mazoto bir zam gözükmüyor.

Mazota zam beklenmiyor desekte Perşembe veya Cuma günü daha netlik kazanacaktır.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, şehirlere göre farklılık gösterebilir. Ancak bu farklar büyük boyutlarda olmayacak. 2 ay içerisinde gelen 5. zamla beraber bakalım halkın tepkisi ne boyutlarda olacak…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın