Yatırım yapmaya başla!

Bentley Yeni Motor Dönemine Geçiş Yapıyor!

Bentley modelleri süper yeniliklerle geliyor. Modeller arasında Mulsanne ve Flying Spur üzerinde duruluyor.
Bentley Yeni Motor Dönemine Geçiş Yapıyor!

Konumuza Bentley’in Mulsanne lüks aracı hakkındaki haberle başlayacağız. Bu otomobil, 1980 yılında markayı Le Mans yarışlarında da temsil etmiş, performans mantığındaki üst düzey araçtır. 6.75L İngiliz motor klasiği ile başlatılan hayatına Bosch’un geliştirdiği yakıt enjeksiyonla devam edilmiş.

Çıta 1985 yılında biraz daha yükseğe taşınarak, turbo beslemeli bir motora kavuşturularak James Bond filmlerinin yıldızı oldu. Autocar‘ın raporlarına göre Bentley, yeni Mulsanne’den itibaren tamamı elektrikli bir motorla çıkış yapacağını bildirdi. Yani premium oto sınıfı artık EV dönemine geçiş yaptığını bildiriyor!

Bentley, Mulsanne’den Sonra Onlarca Modelin Ünitesini Değiştirecek

Bentley Mulsanne'den Sonra Onlarca Modelin Ünitesini DeğiştirecekGelişmelerin mimari tarafına baktığımızda da asıl kilit noktada Volkswagen çıkıyor. Hibrit yatırımlarına daha fazla vakit ayıran Alman marka, en son dizel motorla hibrit üniteyi yan yana getireceğinin haberini vermişti.

Gelecek EV motorun Mulsanne gövdesinde ağırlıkla beraber açığa çıkacak yüksek torklar sayesinde kolay kullanım olacağı savunuluyor. Tabi bir de gürültü db seviyesinde düşüşte gerçekleşmiş olacak.

Casuslar Testleri Gerçekleşen Flying Spur’un Plug – in Hibrit Motorunu Görmüşler

Casuslar Testleri Gerçekleşen Flying Spur'un Plug - in Hibrit Motoruyla GörmüşlerSon hazırlıklarını Nürburgring pistinde sürdüren Bentley Flying Spur’un eklentili elektrikli motorla gelmesi bekleniyor. Karoserinde Continental GT’nin izinden gidildiği, aydınlatma üniteleri ile ızgarası birebir alınmış gözüküyor. İç mekan anlamında da daha fazla dijitalleşen, malzeme kalitesi yüksek bir kabin bekleniyor.

Gösterge panelin termometre, pusula ve kronometre üçlü bir yapıda “döner ekran” ile donanımlara eklenmiş olabilir. 20 farklı ayarlı koltukları, Bang & Olufsen ses sistemi, Park Assist ve Trafik Jam Assist gibi sürücü destek sistemlerinden bahsedildi. En yeni gelişme ise gelecek motor ünitesi.

Yüksek Güçlü Benzinlerin Yanına Bir de Plug – in Hibrit Geliyor!

Yüksek güçlü Benzinilerin Yanına Bir de Plug - in Hibrit GeliyorFlying Spur’un giriş seviyesinde 4.0L V8 542 hp ve 770 nm torkla sahip motor görevde olacak. Öte yandan en güçlü ve İngilizlerin vazgeçilmezi 6.0L W12‘de yaklaşık 626 hp güç ve 900 nm torkla bekleniyor. Hibrit tarafında neler olduğunu geçtiğimizde; tahmin edilen 3.0L hacimli bir V6 ile elektrik motor desteklenecek.

Lityum-iyon pil paketinin verileceği, sadece elektrik gücüyle 50 km gidebileceği teknik verileri arasında. Kısaca Bentley’den gelen tamamı elektrik ve yeni yüzüyle hazırlanan Flying Spur’un hibriti, sahibinin yeni nesil ünitelere geçiş yapmak istemesini işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum