Yatırım yapmaya başla!

Bentley Marka Otomobilini Gömmek İsteyen Zengin İş Adamı ile Tanışın!

Bentley Marka Otomobilini Gömmek İsteyen Zengin İş Adamı ile Tanışın!

Bentley marka bir otomobilin hayalini kurmayan kaç kişi vardır acaba? Dünyanın en klas arabalarını üreten marka, zenginlik ve lüksle özdeşleşmiştir. Hatta araba tutkunlarının aradığı hemen her özelliği de bulundurduğunu söyleyebiliriz. Diyelim ki, zengin oldunuz ve yıllardır hayalini kurduğunuz Bentley marka otomobilinize kavuştunuz. Gözbebeğiniz olan arabanızı öylece toprağın altına gömmeyi düşünür müydünüz?

2013 yılında dünya gündemine bomba gibi düşen bir adam oldu. Geçtiğimiz günlerde denk geldiğim bu haberi sizlerle geç olsa da paylaşmak istedim. Büyük ses getiren bu adam Thane Chiquinho Scarpa isimli Brezilyalı zengin bir iş adamı. Scarpa, sosyal medya hesaplarından bir duyuru yapar ve oldukça geniş bir kitlenin ilgisini çeker. Duyurusunda, milyon dolar değerindeki Bentley Continental Flying Spur marka arabasını bir törenle mezar açıp gömeceğini belirtir. Üstüne Mısır firavunlarına özendiğini ve öbür dünyada da Bentley’ini kullanabilmek için bunu yapacağını söyler.

Tahmin edersiniz ki, bunun üzerine oldukça ilgi çeker, tepki toplar. Ama Scarpa o kadar ciddidir ki, gömme işlemini yapacağı tarihi verir ve tüm medyayı da malikanesine davet eder. Daha da inandırıcı olmak için kazdırdığı mezarın fotoğraflarını da sosyal medyada paylaşır.

Bentley'ini Gömen İş Adamı

Şimdi bir ara vermek ve düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Scarpa hakkında ne düşünüyorsunuz? Bentley Continental Flying Spur marka otomobil, ülkemizde 460.000 Euro yani güncel TL değeri olarak, 1,5 MİLYON LİRA! Zenginliğin insanı şaşırttığını mı, aptal olduğunu mu, düşünüyorsunuz? Scarpa ile empati kurabiliyor musunuz?

BENTLEY HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Sosyal medyada zengin iş adamının takipçileri, tahmin edeceğiniz gibi oldukça sert tepkiler verir. Ona deli diyenlerden tutun da arabayı gömeceğine hayır kurumlarına bağışlaması çağrısında bulunanlara kadar birçok tepki geliyor.

Scarpa, gelen tepkilerin hiç birine aldırış etmiyor ve tüm baskılara rağmen düzenlediği töreni iptal etmiyor. Verdiği tarih geldiğinde ise kalabalık bir gazeteci grubu malikaneye geliyor ve tören başlıyor.

Bentley Continental Flying Spur ve Brezilyalı İş Adamı

Araba mezara giden yolda ilerletiliyor ve fotoğraflar çekiliyor. Herkes nefesini tutmuş bir şekilde beklerken Scarpa töreni bir anda durduruyor. Davetliler merak içinde Scarpa’ya dönüyor ve iş adamı tarafından şu konuşma yapılıyor:

“Milyon dolarlık Bentley’imi gömeceğimi söylediğim için beni kınadınız. Halbuki birçok insan, benim bu arabamdan çok değerli bir şeyi sürekli toprağa gömüyor. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler toprağa gömülüyor. Bu aptalca. Dışarıda organa nakli bekleyen o kadar çok insan varken, bu sağlıklı organları gömüyoruz. Bu dünyadaki en büyük israf! Bentley’im bununla karşılaştırıldığında hiçbir şey. Bir organdan daha değerli hiçbir şey yok; çünkü insan hayatından daha değerli bir şey yok. Burada organlarımı bağışladığımı şu an resmen açıklıyorum.”

Bu konuşma sonrası olanları tahmin edebilirsiniz. Peki, bunu bir çağrı olarak gördüğümüz zaman, işe yarayıp yaramadığını merak ediyor musunuz? Elbette yarıyor ve 1 ay içerisinde organ bağışları tam olarak % 31,5 oranında artıyor. Brezilyalı iş adamının bu hareketi, görevini güzel bir şekilde yerine getiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum