Yatırım yapmaya başla!

Bentley, Eskiden Yasaklanan “Flying B” Kaput Rozetini Yeniden Modellerine Getiriyor!Bu tip kaput logo mekanizmasında Rolls Royce’nin Spirit of Ecstasy’si en akılda kalanı. Tek olanı demek daha mantıklı olacaktır. Bentley’de aynı hissiyatlarda yeni maskotunu Flying Spur aracına yerleştirecek. Flying B adındaki bu marka baş harfini taşıyan logo, aslında öncesinden İngiliz modellerinde kullanıyordu.

Radyatör ızgarasına da denk gelen bu ayırt edici süsleme, 1959 yılına kadar tüm Bentley modellerini süslemekteydi. Almanya, bunun güvenlikte sıkıntı çıkartacağını söylemesi ve yasaklamasıyla artık modellere koyulmamaya başlandı.

İşi üstlenen Arden Automobilbau GmbH, Bentley’in kurduğu hayalin gerçekleşmesini sağlamış. Alman TÜV ver sigorta şirketlerinin katı kurallarını yerine getiren Arden, logoyu Bentley araçlarında kullanılmasını kabul ettirmiş.

Bentley, bununun sistemini bilen bir firma olarak Continental GT‘lere bunu getirmeyi düşünüyor. Klasik ve modern tasarımların kullanılarak yapıldığı Flying B, eskilerde olduğu gibi ayrı bir ücretlendirmeyle alınmayacak. İlk olarak 1930 model aracında kullanan İngiliz firma, maskotunu isteyenlerden ücret farkı alıyordu.

1935 yılında Bentley ve Autocar’ın düzenlediği bir tasarım yarışmasında, insanlara 50 Sterlin ödüllü Flying B’yi çizilmesi istenmiş. Ancak kimsenin ki beğenilmemiş. Yassı kanatlı Bentley rozeti, WWI’nın bitimi sonrası şirket kurusucu WO Bentley için İngiliz sanatçı F.Gordon Crosby tarafından ortaya çıkarıldı.

Rozeti biz yüzeysel olarak görüyor olsak da içerisinde gizli çalışama ve mesajlar yer alıyor. Mesele Crosby rozetin simetrik olmasını istemiş ve bir yanda da taklitçileri kandırmak için iki kanattaki tüy sayısını farklı çizmiş.

Flying B’nin markanın 100. yılına denk getirilmesi için uğraş verilmişe benziyor. Son kaput rozeti Flying Spur‘da elektronik olarak kontrol edilebiliyor. Işıklandırmaya sahip Flying B, anahtarsız çalıştırma sistemine bağlı. Rolls Royce’deki gibi bir güvenlik önlemi olacak mı bilemiyoruz.

R.R, logosunun değerli olduğunu, Sprit of Ecstasy’yi çalmak isteyenlere karşı kendini otomatik olarak yuvasına atmasından anlayabiliriz. Bize göre Bentley’de aynı özelliği koymuştur. Artı bu parçanın yine pahalı olduğunu düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum