Yatırım yapmaya başla!

Bentley’in Bu Seferki Rakibi Falcon Şahin!Başlığımızı gördükten sonra büyük ihtimal şaşırmışsınızdır. Tarih boyunca yarışları yapılan bir çok şey olmuştur ancak bu yarış gerçekten efsane! Daha önceki yıllarda insan ile makinenin kıran kırana geçen muhteşem kapışmalarını izlemiştik. Bir videoda; robot kolu bowling oynayacak şekilde yapılarak turnuva yapılması sağlanmıştı. Atışları ile kendine hayran bırakan bu robot, daha da geliştirildiği takdirde usta bir bowling oyuncusu olabilir. Artık dünya teknolojisinin geldiği noktayı veya hangi noktada olduğunu kestirmek imkansızlaştı. Eskiden bir teknoloji ürünü çıktığı zaman bir sonraki geliştirme süreci uzun zamanlar alırdı. Şimdi ise üreticiler ürünlerini sunarken bir sonraki ürünlerini hazırlamış oluyorlar. Genel olarak baktığımızda da teknolojinin hayatamıza girip insan gücünün unutulduğu bir çağda yaşıyoruz.

Konumuza dönecek olursak; bir kuş ve bir spor araba! Normalde ikisini yan yana koysanız tek yorumum “Bentley’in sahibinin Falcon cinsi Şahin kuşu varmış” derdim. Verilmesi gereken tepki normalde bu. Bu sefer işler biraz değişmiş, olay kapışmaya dönüşmüş. Şimdi sizlere her iki yarışmacı hakkında kısa bilgiler vereceğim. Videomuzda gördüğümüz eser Bentley‘e ait bir Continental GT Convertible modelidir. Karizmatik spor arabada 4.0 litre gücünde bir V8 çalışıyor. Bu çalışmanın neticesinde ortama tam 528 beygir güç ve 680 nm tork açığa çıkıyor. Yani süper spor araba olabilmesi için fazla fazla nedenin olduğunu görüyoruz. Bentley GT Convertible tam gazda gittiği sürece maksimum 308 km/h sürate çıkabiliyor.

Hemen ikinci yarışmacının özelliklerinden bahsetmeye başlıyorum. Konik bir kanat yapısına sahip Falcon, hızlı uçabilen bir kuş olarak anılır. Bunu en iyi anlatma yöntemi F16 savaş uçağı serilerinin Falcon adında bir modele sahip olaması! İşte o ünlü uçağın ismi buradan gelmektedir. Biraz önce Bentley’in 308 km hız yapmasından bahsetmiştik. Falcon ise yaklaşık 320 km hız ile Bentley’i rahatlıkla geçebiliyor. Her teknolojinin doğadan taklit edilerek yapıldığının kanıtıdır. Tabi ki safkan bir kuş daha hızlı olacaktır. Şahin türü kuşlar avlarını yakalamak için dalış esnasında işte bu denli hızlara çıkabiliyorlar. Videoda gayet net olarak, bir parça eti alabilmek için gördüğümüz kadarı ile 100 km/h sürate çıkıyor. Bentley 1.5 milyon TL değerindeyken peki Falcon Şahin?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum