Yatırım yapmaya başla!

Bentley: “Henüz Bentayga’nın En İyi Olanı Gelmedi”

Bentley, Bentayga ve harici modeller üzerinden SUV tarafından gövde gösterisine başlayabilir!
Bentley: “Henüz Bentayga’nın En İyi Olanı Gelmedi”

Bentley’den acayip haberlerin olduğunu şimdiden söylemek istiyoruz. Markanın ilk SUV’u Bentayga, güçlü hacimli motorla gelse de insanlara kendini lüks anlayışta kabul ettirdi. Birkaç yıldır satışta olmasına rağmen Bentley’in satış zirvesine oturan 4×4, gelirlerin de artmasını sağladı. SUV aracın şu dönemde bir markaya girip de para kazandırmadığı sanırız olmadı. Lambo, Urus ile görmediği rakamlara ulaştı.

En hızlı olarak gelen bir versiyonda aracın “Speed”i gösterilmişti. Dünyanın en hızlısı olarak nitelendirilen Urus’u geçmişti. Bentley’in sonraki dönemlerde ilk işi, SUV araç klasmanını genişletmesi olacak. İngiliz şirket planlarına bakalım;

Bentley, taleplere bakarak arazi aracı sınıfını genişletebilir.

Yapılan araştırma ve insanların isteklerine göre Bentley’den üst, orta ve alt şeklinde sıralanacak bir ürün genişlemesine gitmesi gerektiği açıklandı. CEO Adrian Hallmark’ın sözlerine kulak verdiğimizde Bentayga’dan daha büyük bir temsilci geliyor. Daha büyük? Ne kadar büyük? gibi soruların arkaya arkaya dizildiği SUV araçlarda, en temelde genişleme söz konusu olacak.

Belki şu anda değil ama Bentley, Mercedes gibi amiral sınıflardan yükselen arazi taşıtları yapacak. Yöneticiye yöneltilen “Coupe SUV” formuna karşı “Bu, Bentley için bir öncelik değil” cevabını verdi. Yani X6 ve GLE Coupe tipi araç modasına İngiliz marka sıcak bakmıyor.

Bentayga Speed’in ardından daha değişik varyantların haberi geliyor.

0.5 saniye Urus’tan daha hızlı olan versiyon dışında, istenilen potansiyele ulaşacakları geliştirmeler yapılacak. Hallmark, “En iyisi gelmedi. Teknolojileri kullanarak Bentayga’yı geliştireceğiz. Potansiyelin yüzey çalışmasını bile çizmedik.” dedi.

İngiliz markanın SUV aracından farklı türevler çıkarması garip değil. Çok satıyor ve bunu insanlara farklı takım elbiseler dikerek göstermek istiyor. Şirketin satışlarının %50’sini karşılayan Bentayga, 2019 yılının kar oranlarında ciddi çıkışlarına sebep oldu.

Acaba güncel SUV aracın versiyonlarında neler yapılabilir? Hız dersek, zaten Speed ile halledildi. Lüks dediğimizde de insanlar marka tasarımcılarıyla sonsuz eklemeler yapabiliyor! Aklımıza tek gelen şey, onun sağlam ekipmanlarla off road aracına dönüştürülmesi. Aslında bakarsanız aklımızdaki bir nevi Continental’den dönüştürülen arazi canavar gibi. EV dönüşümüne de atlamayalım!

Şirket, yeni amiral sedanlarına da çok güveniyor. First Edition olarak açık artırmada sattığı Flying Spur’un son neslinden çok ümitliler. Keza yenilenen Continental gibi hızlı ve lüks modeller de markanın geleceğini koruyacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum