Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Benjamin Cowen Bitcoin’in Ne Zaman Yükselişe Geçeceğini Paylaştı

Tanınmış kripto para analisti Benjamin Cowen, kripto varlıkların olması gereken değerlerinin çok altında olduğunu belirterek, BTC'de yükseliş beklediği zamanı paylaştı.
Benjamin Cowen Bitcoin’in Ne Zaman Yükselişe Geçeceğini Paylaştı
HABER GİRİŞ

Yapmış olduğu isabetli kripto analizleri ile tanınan stratejist Benjamin Cowen, Bitcoin ve altcoinlerdeki son duruma dair konuştu. Cowen, Bitcoin’in değerinin fazlasıyla altında olduğunu belirtti. Bir YouTube kanalına röportaj veren Cowen, kripto varlıklarının logaritmik regresyon modeline göre büyük ölçüde düşük değerlendiğini söyledi.

Kripto varlık sınıfının gerçeğe uygun değerinin zamanla monoton bir şekilde arttığını ve bu gerçeğe uygun şekilde hareketin sürdüğünü belirten Cowen, “Şu anda veriler, gerçeğe uygun değerin bulunduğu yere kıyasla yaklaşık yüzde 50 seviyede bulunduğumuzu gösteriyor.” diye konuştu.

Kripto piyasası logaritmik tablo
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen, kriptonun mevcut değerlemesi uzun vadeli yatırımcılar için çekici görünse de, varlık sınıfının yüzde 15 daha düşebileceği konusunda uyarıyor. Grafiğin başka bir boğa piyasasına başlamadan önce büyük diplerin genellikle yüzde 60 ila yüzde 65 oranında değer düşüklüğüne daha yakın gerçekleştiğini belirtti.

Ayı piyasasından gerçekten çıkmak için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu belirten Cowen, Bitcoin’in gerçeğe uygun değere geri dönmesinin muhtemelen 14 aydan fazla süreceğini düşünüyor.

Cowen, Bitcoin’in fiyatının yarıya indiğinde her zaman gerçeğe uygun değerinde olduğunu söyledi. Fiyatın her bir ayı piyasasında gerçeğe uygun değerin altına indiğini ve bir sonraki yarılanma ile beraber yükselişe başladığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Cowen gerçeğe uygun değere geri dönülmesi için 2024 tarihini işaret etti. Bitcoin yazım itibarıyla 19.200 dolar seviyesinden işlem görüyor ve Kasım 2021’deki 69.000 dolar zirvesinin yüzde 70 altında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın