Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Benjamin Cowen Bitcoin’de Dip Bölgeye İşaret Eden Grafiği Paylaştı

Tanınmış kripto analist Benjamin Cowen paylaştığı son grafikte kriptoda ayı piyasasının geleceği yeri gösterdi.
Benjamin Cowen Bitcoin’de Dip Bölgeye İşaret Eden Grafiği Paylaştı
HABER GİRİŞ

Bitcoin bu yıl boyunca büyük kayıplara sahne olurken, yatırımcılar dibin nerede geleceğini merak etmeye başladı. Dönüşümün hangi seviyede olacağına dair pek çok tahmin yapılırken, bunun sonuncusu ünlü analist Benjamin Cowen tarafından yapıldı.

Cowen yatırımcıların kripto para biriminin fiyatının nihayet tersine döneceği ve ayı piyasasının artık olmayacağı bir noktayı belirlemesine yardımcı olabilecek ilginç bir tablo paylaştı. Cowen tabloda yeşil çizginin, Bitcoin’de mevcut ayı piyasasına dair durumu gösterdiğini belirtiyor.

BTC Ayı Piyasası Döngü Zirvesi ROI
Kaynak: Benjamim Cowen/Twitter

Ayı Piyasası Döngü Zirvesi ROI, mevcut döngünün kapitülasyon noktalarını belirlemek için kullanılabilecek yararlı bir göstergedir. Analistler, mevcut döngünün zirvesinden Yatırım Getirisi’ni ölçerek, piyasanın şu anda karşı karşıya olduğu kayıpların derinliğini belirler.

Kripto para piyasasının karlılığının yeni düşük seviyelere düşmesiyle birlikte, perakende ve kurumsal yatırımcılar satın alma işlemlerini bırakma ve dijital varlıklara maruz kalma oranlarını kademeli olarak azaltma eğilimindedir.

Önceki ayı piyasalarıyla karşılaştırıldığında, Bitcoin’in ATH’den ROI düşüşü göründüğü kadar sert olmadı. Yani mevcut seviye önceki döngülerin yatırım getirisine ulaşılmadığını gösteriyor. Ancak, 0,3’e doğru bir düşüş, pazarın zaten derin kayıplar yaşadığını ve büyük olasılıkla artık hızlanma aşamasına doğru ilerleyeceğini gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Ticaret hacmi, açık faiz ve diğer ölçümler, FTX öncesi çöküş değerlerine doğru ilerliyor. Buna rağmen henüz uygun bir toparlanma rallisi için gerekli koşullar oluşmuş değil. Bitcoin geçen yılın Kasım ayındaki zirvesinden, yüzde 75 aşağıda ve yazım itibarıyla 16.800 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.