Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ben Affleck “Batman” Hakkında Bilinmeyenler

Ben Affleck “Batman” Hakkında Bilinmeyenler
Son Güncelleme: 
Yorum

Birçoğumuzun “Batman v Superman” filmiyle sevdiği, 1972 Amerika doğumlu Ben; oyuncu, yönetmen ve Oscar ödüllü bir senaristtir. Kaliforniya doğumludur. Çocuk yaşta aktörlüğe başlamış olan Ben, ilk olarak bir devlet kanalında sahne almıştır.

2000’li yıllara girmek üzereyken en yakın arkadaşı Matt Damon ile “Good Will Hunting” filmini yazmışlardır. Bu filmle beraber “En İyi Özgün Senaryo” ve “En İyi Senaryo Akademi Ödülü”nü başarılı bir şekilde evlerine götürmesini bilmişlerdir. Daha sonrasında “Hollywoodland” adlı filmle Venedik Film Festivali’nde En İyi Aktör ödülünü almıştır. Dünyada gelişen olaylara da sessiz kalmayan Ben; 2006 yılında televizyona çıkıp Congo’da olan iç savaş hakkında bilgilendirme yaparak, yardım istemiştir. 10 yıllık evliliğini geçtiğimiz sene sonlandıran Ben Affleck’in bu evliliğinden biri erkek, ikisi kız olmak üzere 3 çocuğu vardır. Kazandığı paraların bir kısmını bağış yapmaktadır. Bunların dışında, onun hakkında herkes tarafından bilinmeyenler de vardır.

İşte, Ben Affleck “Batman” hakkında bilinmeyenler:

Good Will Hunting filminin yazarlığını yaptığı yakın arkadaşı Matt Damon ile birlikte filmde çok alakasız bir sahne yazarak, yönetmenlerin fark edip etmeyeceklerini merak etmişlerdir. Merak eden arkadaşlar için söyleyelim; evet, yönetmenler tarafından anlaşılmıştır. Çok da zor olmasa gerek; çünkü fazla alakasız bir sahneymiş.

Las Vegas Hard Rock Casino’ya hayatı boyunca girişi engellenmiştir. Ben, başarılı bir oyuncu ve senaristtir. Bunun yanı sıra, “blackjack” oyununda çok da güzel kart sayabilmektedir. Bu tarz bir oyuncudan, kim böyle yetenek bekleyebilir ki?

Küçükken annesine köpek almak istediğini söylemiştir. Annesi yalnız bir şartla kabul edeceğini belirtmiştir. Annesinin tek şartı; Ben’in 7 gün boyunca hayali bir köpeği dışarı çıkartıp gezdirmesidir. Ben, buna yalnızca 5 gün dayanabilmiş ve istediği köpeği alamamıştır.

Liseye başladığında yalnızca 1.56 santimetre olan Ben kendisini “garip bir tiyatro ineği” olarak anlatmaktadır. O zamanlar bile oyuncu olacağı belliymiş aslında.

“Reindeer Games” adlı filmin çalışmalarında, Dana Stubblefield isimli Amerikan futbol oyuncusunun kayarak üstüne düşmesi sonucunda ufak çaplı bir bayılma yaşamıştır. Ardından direkt hastaneye götürülen oyuncu, sorunsuz bir şekilde hasteneden çıkmıştır.

Son Batman rolü için düşünülen oyuncuların arasında en yaşlı olanıydı.

Gittiği iki üniversiteden de sadece bir sene okumasının ardından atılmıştır.

Yakın arkadaşı Matt Damon ile “Good Will Hunting” filminin senaryosunu 600 bin dolara satmışlardır.

Hayranı olarak büyüdüğü Daredevil karakterini, 2003 yılında oynama fırsatı ele geçirmiştir.

2004 yılında düzenlenen Kaliforniya Eyalet Poker Şampiyonası’nda Amerika’nın en iyi poker ustalarını mağlup ederek 356 bin dolar kazanmıştır.

25 yaşında kazandığı “En İyi Özgün Senaryo” ile Oscar ödülünü kazanan en genç insan olmuştur. Bundan sonraki 13 yıl, herhangi bir dalda aday dahi gösterilmeden geçmiştir. “Argo” filmiyle ise sektördeki kalitesini yeniden ortaya koymuştur.

George Clooney’e, Ben Affleck’in canlandırdığı Batman ile ilgili sordukları soru ardından Clooney; “Batman rolünü en kötü canlandıran kişi olarak, konuda herhangi bir yorum hakkına sahip olmadığımı düşünüyorum” demiştir.

Ben Affleck, kariyerinde düşüş yaşadığı anlar geldiğinde bile asla vazgeçmeden devam etmiştir. Boş kaldığı zamanlarda bağış işleriyle uğraşmıştır. Kumarhaneye girmesi yasaklanacak derecede zeki bir insandır. Bunlara rağmen, kariyerinde 3 kez en kötü aktör ödülüne aday olarak gösterilmiştir. Bunun tamamen rolden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Evet, birçoğunuz onu Batman olarak tanıdığı için Christian Bale ile kıyaslıyor. Christian Bale, bana göre Heath Ledger gibi role kesinlikle çok farklı bir boyut kazandırmıştır. Bu nedenle, onunla kıyaslamamak gerekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu