Yatırım yapmaya başla!

Belçika’daki Büyük Ford Mustang Buluşması Rekorlar Kitabına Girdi!

Ford Mustang sahipleri, 2017 yılında kırdıkları rekoru sildirip yenisini yazdırmak için yeniden toplanmışlar.
Belçika’daki Büyük Ford Mustang Buluşması Rekorlar Kitabına Girdi!

Ford, Mustang’ın geliştirilmesine 1962 yılında başlayarak, 3 yıllık bir çalışma sonunda 1965 yılında bir Ford modeli olan Falcon’un alt yapısında üretime alınarak satışlarına başlandı. En detaylı şekilde sizlere hazırladığımız Mustang Tarihi‘nden merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Dünyada bu ikonik aracı özellikle de ilk serilerine hayran olan binlerce insan, Mustang’lerine kendilerinden daha iyi baktıklarına eminiz.

Ford’un şahlanan atları bir buluşma için toplanmış ve bu da rekorlar kitabına girmiş. Nedeni ise tam olarak 1.326 Mustang tek bir noktada bulunması. Gerçekten 100 kişilik bir grubu toplamak ne kadar zorsa bunun 10 katını düşünemiyoruz. Gelin detaylara beraber bakalım…

Önceki rekor 2017 yılında kırılmış.

Belçika’da toplanan bu kalabalık Mustang grubu daha öncesinde 3 Aralık 2017 tarihinde bir araya gelmişler. Meksika’ya 960 Mustang gelmiş. Yeni rekor için fazladan 366 adet daha Mustang çağrılmış.

Rekorlar kitabına yazılması için bazı resmi kurallara bakılmış. Araçlar arasında 20 metreden fazla olmayacak şekilde kesintisiz bir konvoyda sürülmesi istenmiş. Kalabalık üzerinden birde P51 Mustang Avcı Uçağı da kaldırılmış.

Belçika’da bu sene Mustang satışları artmış.

Diğer Avrupa ülkelerine göre Belçika’da Ford Mustang satışları baya bir iyi gitmiş. 2019 yılının henüz ilk yarısı olmasına rağmen 5.500 adet satılmış. 2018 yılına göre bakıldığında %3.7 artış sağlanmış.

Mustang’lerin toplanma yeri Lommel Proving Ground.

Lommel Proving Ground’un alıcıların araçlarının standartlarını yükselmesini sağladığı yer olarak söyleniyor. Tesis, 3.2 km² alana sahip olup, 80 km bir dolanma uzunluğuna sahip olduğu aktarıldı. Mustang toplanmasında tesiste 100 kişiden fazla kişi iş ile ilgilenmiş. Rekorlar Kitabı’na kusursuz şekilde yazılabilmek için çalışılmış.

Ford an itibariyle Mustang’i 20 Avrupa ülkesinde satıyor. Bunlar Avusturya, Belçika, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, İspanya, Romanya, İsveç ve İsviçre.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum