Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Belarus’tan İddia: ABD Ukrayna’daki Savaş Uzasın İstiyor

Belarus Cumhurbaşkanı Lukashenko, ABD’nin Ukrayna’daki savaşın uzaması için bölgeye silah yolladığını söyledi.
Belarus’tan İddia: ABD Ukrayna’daki Savaş Uzasın İstiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

82 gündür devam eden Rusya-Ukrayna savaşında tansiyon düşmüyor. Savaşın ilk günlerinde başlayan barış müzakereleri durma noktasına gelirken, Rusya hedef odaklı saldırılarına, Ukrayna ise direnişine devam ediyor.

24 Şubat’ta başlayan savaşta birçok ülke Ukrayna’ya ciddi oranda finansal destek sağladı. Rusya tarafından daha önce yapılan bazı yorumlarda, Batılı ülkelerin Ukrayna’yı araç olarak kullandığı ve askeri ekipman desteği vererek savaşın uzamasını sağladıkları söylenmişti.

Benzer bir yorum Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko’dan geldi. Lukashenko ABD ve Batılı ülkelerin Ukrayna’daki çatışmayı mümkün olduğunca uzatmaya çalıştıklarını belirtti.

Washington da dahil olmak üzere Batı’nın savaşı uzatmak isteğini, bu nedenle de Ukrayna’ya silah yağdırmaya devam ettiklerini söyledi. Bunun yanında çatışmaların daha da artmasını sağladıklarını sözlerine ekledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Collegium toplantısı sonrasında yapılan açıklamada ise “Ukrayna’da – Avrupa’da ırkçı bir dünya görüşünün Rusofobisi şeklinde yeniden canlandırılması, Rusya’nın ve tüm Rusların yok edilmesine yönelik açık bir yol da dahil olmak üzere, ülkemize karşı benzeri görülmemiş bir melez savaşın ölçeği ve vahşeti.” denildi.

GCM Yatırım Banner

Washington’un Batı’yı boyunduruğu altına aldığı, ne pahasına olursa olsun dünyada tam hakimiyetini ortaya koyma ve çok kutuplu bir dünya düzeninin nesnel oluşum sürecini bastırma saplantısına dönüştüğü belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.