Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Belarus Cumhurbaşkanı: Yaptırımlarla Diz Çöktüremeyecekler

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko, Batılı ülkelerin Rusya’ya ve Belarus’a uyguladığı yaptırımlara dayanacak güçleri olduğunu söyledi.
Belarus Cumhurbaşkanı: Yaptırımlarla Diz Çöktüremeyecekler
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği askeri saldırı 65. gününde devam ediyor. Batılı ülkelerin yoğun yaptırım baskısı Rusya’yı tek bir adım bile geri attırmazken, yapılan güncel açıklamalar da barışa yönelik herhangi bir umut doğurmuyor.

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko, yaptığı açıklamada kendi ülkesinin ve Rusya’nın Batı’nın yaptırım baskısına dayanacak yeterli kaynağa ve teknolojiye sahip olduğunu belirtti.

“Kimse Belarus ve Rusya’yı yaptırımlarla diz çöktürmeyi başaramayacak,” diyen Lukashenko, yakınmak yerine hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Rusya’ya yönelik yaptırımlar tüm hızıyla devam ederken, Putin hükümeti Batılı ülkeleri doğal gaz ile vurmaya çalışıyor. Avrupalı yetkililer ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın ruble ile ödeme yapılmaması durumunda gaz sevkiyatının kesileceği tehdidine boyun eğilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Rusya’nın bu konuyu silah olarak kullanmasına izin verilmemesi söylenirken, Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, dün yaptığı açıklamada Polonya ve Bulgaristan’a yönelik gaz ihracatının durdurulmasının, şantaj amacıyla yapılmadığını açıkladı.

Bu arada Mariupol Belediye Başkanı Vadym Boychenko, Rusların ağır silah kullanmaya devam ettiğini, Azovstal fabrikasındaki sahra hastanesinde 600’den fazla yaralı olduğunu ve Rusların 20 binden fazla insanı öldürdüğünü açıkladı. NATO ile savaşın yıllarca sürmesinden endişe duyuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu